Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Parada Historyczno-Militarna

21 września 2008

Podobnie, jak w zeszłym roku Mostostal Warszawa był współorganizatorem II Ogólnopolskiej Parady Historyczno – Militarnej Państwa Polskiego Polonia Semper Invicta, która odbyła się 21 września na warszawskiej Pradze.

Inicjatorem i głównym organizatorem przedsięwzięcia było Duszpasterstwo Środowisk Twórczych i Sportu Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Wydarzenie miało na celu animację ducha patriotyzmu, zwłaszcza wśród młodego pokolenia. Tegoroczna parada nawiązywała do 90. rocznicy Odzyskania Niepodległości, 360-lecia Nadania Praw Miejskich Pradze oraz 600-lecia lokacji warszawskiego Nowego Miasta.

Warszawiacy od godziny 10.00 mogli uczestniczyć w pikniku historyczno – militarnym, podczas którego odbywały się prezentacje sprzętu bojowego, uzbrojenia i strojów militarnych. W południe, dla zaproszonych gości odbyła się uroczysta Msza św. w Katedrze Floriańskiej. Wzięły w niej również udział stowarzyszenia i fundacje zajmujące się rekonstrukcją znanych bitew z historii Polski.

Najbardziej oczekiwaną atrakcją parady był przemarsz narodowo-historyczny z Pragi na Podzamcze, w czasie którego odbyły się pokazy szermiercze, walki rycerskie oraz pokazy musztry.