Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Otwarcie biurowca North Gate

17 października 2008

Uroczyste otwarcie budynku biurowego North Gate przy ul. Bonifraterskiej, którego generalnym wykonawcą był Mostostal Warszawa S.A. odbyło się 16 października br.

Tego dnia odbyła się konferencja prasowa na 21 piętrze biurowca, gdzie inwestor firma Premiumred wraz z architektami i generalnym wykonawcą przybliżyli dziennikarzom charakterystykę budynku oraz zaprezentowali jego walory użytkowe i estetyczne. Wieczorem natomiast odbyła się piękna iluminacja budynku, którą mogli podziwiać nie tylko zaproszeni goście, ale i mieszkańcy Warszawy.

Budynek ten jest jedynym nowo powstałym biurowcem w północnej części miasta, w śródmiejskiej lokalizacji. Ten 24 – piętrowy budynek klasy A o wysokości 87 m, oprócz podstawowej funkcji biurowej, oferującej powierzchnię najmu ok. 30 tys. m2, udostępnia na parterze powierzchnię usługowo-handlową oraz restaurację, które zajmują powierzchnię ok. 1 tys. m2. W ramach projektu powstał także trzypoziomowy parking podziemny na 310 miejsc.

Koncepcja architektoniczna North Gate opiera się na połączeniu dwuczęściowej bryły, składającej się z wieży budynku oraz podium. Elewacja podium nawiązuje charakterem do fasady sąsiadującego budynku dzięki zastosowaniu okładziny kamiennej i ceramicznej. Do budynku prowadzą dwa wejścia - od ul. Bonifraterskiej oraz wejście główne od ul. Andersa, które podkreślone zostało poprzez zastosowanie przeszklenia biegnącego od parteru aż do szóstej kondygnacji.

O klasie biurowca świadczy nie tylko projekt architektoniczny, ale również dbałość o detale i jakość materiałów wykończeniowych, zastosowanych na terenie powierzchni wspólnych. Przestronny hol wykonany został z naturalnych materiałów –różnego koloru marmuru (od jasnego beżu po ciemny brąz) oraz naturalnego drewna. Dzięki zastosowaniu falistych linii w okładzinach ścian z drewna o różnym natężeniu koloru, uzyskany został efekt przełamania zewnętrznej surowości budynku. Kilkumetrowa recepcja wyróżnia się design’em o nowoczesnym, kolistym kształcie.

Biurowiec wyposażony został także w system inteligentnego zarządzania budynkiem BMS, system bezpieczeństwa oraz kontroli dostępu, sygnalizacji włamania oraz kamer CCTV. W razie awarii budynek wyposażony jest w dodatkowy agregat prądotwórczy, obsługujący wszystkie systemy bezpieczeństwa wraz z systemem oświetlenia awaryjnego. Oprócz scentralizowanego węzła ogrzewania i klimatyzacji w każdym biurze istnieje możliwość ręcznego ustawienia temperatury.

Całość elewacji wykonana została w układzie szklenia przeziernego (proporcja ilości światła przechodzącego przez taflę w stosunku do ilości światła odbitego) w pasach okien oraz nieprzeziernego (odbijającego światło) w pasach międzyokiennych oraz miejscach występowania elementów konstrukcyjnych. System został zaprojektowany w sposób pozwalający zminimalizować straty instalacji chłodzenia i ogrzewania.