Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Odwiedziny z podnośnika - wspólna akcja Mostostalu Warszawa i Orpea Polska

28 kwietnia 2020

Mostostal Warszawa i Orpea Polska zorganizowały akcję "Odwiedziny z podnośnika". Dzięki akcji mieszkańcy domu opieki dla seniorów mogli spotkać się ze swoimi rodzinami.

Z powodu pandemii koronawirusa, na początku marca ORPEA Polska wstrzymała odwiedziny w domach opieki dla seniorów. Ponieważ to trudne dla mieszkańców i ich rodzin, wprowadzono zastępcze formy kontaktu, m.in. "spotkania telefoniczne przez szybę" – niestety możliwe tylko w przypadku pokoi na parterze/parterowych domów.

Dzięki sprzętowi udostępnionemu przez Mostostal Warszawa, Orpea zorganizowała w domu opieki Rezydencja DĄBRÓWKA "odwiedziny z podnośnika". Podnośnik udostępnił zespół budowy kliniki rehabilitacyjnej w Warszawie, w którym funkcję Kierownika Kontraktu pełni Waldemar Giedrojć.

- Zdajemy sobie sprawę, że obecna izolacja jest szczególnie trudna dla mieszkańców domów opieki i ich rodzin. Tym bardziej cieszę się, że mogliśmy włączyć się w akcję "Odwiedziny z podnośnika" i umożliwić seniorom i ich rodzinom spotkania - mówi Jacek Szymanek, Członek Zarządu Mostostalu Warszawa.

Mostostal Warszawa buduje dla Orpea Polska klinikę rehabilitacyjną na warszawskim Wawrze. Kliknij, żeby przeczytać więcej o inwestycji

ORPEA Polska działa od 2001 roku. Jest liderem stacjonarnej opieki długoterminowej. Oferuje blisko 1000 miejsc w nowoczesnych domach opieki dla seniorów (pod marką MEDI-system oraz ORPEA Rezydencje) i klinikach, specjalizujących się w rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej (pod marką MEDI-system oraz CLINEA Kliniki). Domy i kliniki są zlokalizowane na Mazowszu, w Chorzowie i we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów (formuła assisted living). W domach mieszkają seniorzy, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają codziennego wsparcia i całodobowej opieki oraz osoby, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. Wśród podopiecznych są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera i Parkinsona. O zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i pacjentów dba ponad 750-osobowy zespół (pielęgniarki i opiekunki, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, logopedzi i psycholodzy, personel pomocniczy i administracyjny). ORPEA Polska oferuje opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub w formie komercyjnej. Firma jest częścią największej w Europie sieci domów opieki i klinik rehabilitacyjnych ORPEA, obecnej w branży od 1989 roku z potencjałem blisko 94 000 miejsc (ponad 930 placówek) w 12 krajach europejskich, a także w Brazylii, Chinach, Chile i Urugwaju. Więcej informacji: www.orpea.pl