Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Nowy hotel w Gdynii

25 maja 2011

Region Północny pozyskał prestiżowy kontrakt o wartości 50 mln zł netto. Działając w charakterze generalnego wykonawcy wybudujemy nowy hotel wraz z kompleksem rekreacyjno-sportowym na Polance Redłowskiej w Gdyni.

Umowa z trójmiejskim inwestorem Projekt Gdynia 1 Sp. z o.o. została podpisana 24 maja br, a w imieniu wykonawcy sygnował ją Eugeniusz Moczydłowski, Dyrektor Regionu Północnego oraz Wojciech Orlik, Dyrektor Oddziału Gdańsk. Realizacja potrwa do lata 2013 roku.
Projektowany kompleks hotelowy będzie miał dwie kondygnacje podziemne i pięć naziemnych. Budynek podzielony jest na trzy elementy: środkowy, skrzydło lewe i skrzydło prawe. Forma elewacji zespołu inspirowana jest wyglądem wielkich, ekskluzywnych statków – hoteli. Dlatego przy kształtowaniu fasady zastosowano elementy liniowe z jednoczesnym wycofaniem każdego kolejnego piętra na skrzydłach. Natomiast parter, wyodrębniony z pozostałej bryły, stanowi podbudowę całości. Walory krajobrazowe – bezpośrednie sąsiedztwo lasów i morza, bulwaru nadmorskiego oraz Polanki Redłowskiej podkreślają wysoką atrakcyjności obiektu i otaczającego go terenu, który jest tradycyjnym miejscem rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców Gdyni.
W części hotelowej znajdzie się 180 pokoi, restauracja, hall główny, recepcja oraz pomieszczenia techniczne. Podziemny garaż pomieści 99 samochodów, natomiast na parkingu naziemnym będzie 112 miejsc postojowych. Restauracja przeznaczona jest na około 130 osób, a uzupełnienie funkcji gastronomicznych stanowi przeszklony grill bar na tarasie widokowym.
Część rekreacyjną hotelu ulokowano od strony morza, a kompleks basenowy wyposażony jest w liczne atrakcje wodne. Powstanie basen: rekreacyjny o powierzchni 270 m2 z wydzielonymi trzema torami pływackimi, basen dla dzieci, brodzik, jacuzzi oraz zjeżdżalnia. W obrębie części rekreacyjnej zaprojektowano kompleks saun – fińskiej, tureckiej, parowo-ziołowej i parowej. Ponadto zaplanowano gabinety zabiegowe, trzy sale do ćwiczeń, siłownię oraz dwa boiska do gry w squasha. 
Obiekt powstaje na działce o powierzchni blisko 12 tys. m2, a teren objęty zabudową wynosi 3,5 tys. m2. Powierzchnia netto całego budynku to 17,6 tys. m2 (5 857 m2 w części podziemnej i 11 743 m2 w części naziemnej)