Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Nowoczesny kompleks sportowy w Olecku

12 listopada 2012

To jedna z najnowocześniejszych hal widowiskowo-sportowych z pływalnią w północno-wschodniej Polsce oraz największa inwestycja w Olecku. Na jej otwarciu pojawił się sam Prezydent, Bronisław Komorowski.

Budowa inwestycji trwała ponad 2,5 roku (od 19 lutego 2010) i została zakończona w założonym terminie - 28 września br.O wzorcowym przebiegu prac świadczyły nie tylko wypowiedzi burmistrza, które padały podczas realizacji kontraktu, ale i wizyta Prezydenta Bronisława Komorowskiego, który dokonał 9 listopada oficjalnego otwarcia oleckiego centrum sportowego.

LEGA, bo tak nazywa się właśnie otwarty kompleks sportowy w Olecku, mieści się w zabytkowym parku, zaraz obok jeziora Oleckie Wielkie, około 500 m od centrum miasta.
W skład kompleksu wchodzą m.in. korty tenisowe, boiska do siatkówki plażowej, boisko piłkarskie ze sztuczną murawą, stadion lekkoatlety, plaża miejska z drewnianą wieżą do skoków, skate park, trasy biegowe w parku oraz Wiewiórcza Ścieżka, trasa przyrodnicza wokół jeziora.
Najważniejszą część stanowi jednak hala widowiskowo-sportowa z pływalnią, za której realizację odpowiadał Mostostal Warszawa. LEGA dostarczy wielu sportowych emocji, ale i umożliwi obcowanie z kulturą. Oprócz typowej funkcji sportowej służyła będzie jako arena dla koncertów, pokazów tańca, targów i wystaw.

Koszt oleckiego centrum to ponad 36 mln zł z czego łączne dofinansowanie - ponad 21 mln zł, pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013 oraz ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

więcej informacji:
Centrum rekreacyjno-sportowo-kulturalne - hala widowiskowo sportowa z pływalnią w Olecku
Wiecha w Olecku
Kamień węgielny w Olecku
Nowy kontrakt dla Mostostalu Warszawa
Gazeta Wyborcza: Komorowski w Olecku chwali inwestycje biznesowe i samorządowe