Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Nowoczesna siedziba policji w Gdańsku ukończona!

26 czerwca 2017

Mostostal Warszawa zakończył budowę nowego budynku Komisariatu Policji w Gdańsku. Do nowo wybudowanego obiektu, który mieści się u zbiegu ul. Wiesława i Zabłotnej, zostaną przeniesione jednostki policyjne z trzech komisariatów. Policjanci będą mieli do dyspozycji nowoczesne i funkcjonalne wnętrza biurowe wraz z zapleczem garażowym. Wartość inwestycji wyniosła blisko 26 milionów zł.  

Inwestycję na zlecenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zrealizował Oddział Północny Mostostal Warszawa pod kierownictwem Dyrektora Macieja Sasaka. Nowy kompleks biurowy tworzą dwa budynki, które zajmują teren o powierzchni 7 tys. m2. Część główna komisariatu to obiekt o czterech kondygnacjach w tym trzech nadziemnych. Z uwagi na skomplikowane warunki gruntowe oraz wysoki poziom wód gruntowych, budynek posadowiony został na palach i kolumnach żelbetowych. Kondygnacja podziemna wykonana została w całości w technologii białej wanny. Budynek wyposażony jest system audiowizualny, videokonferencyjny i monitoringu miejskiego. Docelowo będzie w nim pracować ok. 250 osób. Tuż za nim znajduje się budynek garażowy, który pomieści samochody ciężarowe czy łodzie policyjne. Zasadnicze roboty budowlane poprzedziło przygotowanie projektu wykonawczego, na co Mostostal Warszawa miał cztery miesiące od momentu zawarcia umowy. 

Projekt techniczny budynku uwzględniał elementy konstrukcyjno-budowlane, maszt podawczy, elewacje strukturalne. Przewidywał także architektoniczne wykończenie wnętrz części wspólnych budynku, a więc aranżację holu głównego, korytarzy czy sali konferencyjnej. W zakresie prac Mostostal Warszawa mieściło się również rozplanowanie wszystkich instalacji sieci sanitarnej, elektrycznej, teletechnicznej, a także zagospodarowanie zieleni. W efekcie mundurowi będą pracować w budynku o nowoczesnych standardach – powiedziała Małgorzata Uthof, kierownik kontraktu komisariatu policji w Gdańsku.

Oficjalne otwarcie zostało zaplanowane na przełomie lipca i sierpnia. Nowy gmach połączy prace trzech komisariatów. Dzięki lepszej komunikacji, usprawni się czas reakcji policjantów, którzy będą w stanie szybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia. Wzrośnie więc poziom bezpieczeństwa w mieście. Na tym nie koniec udogodnień. Nowa siedziba policji jest także położona blisko kanału Motławy. To z kolei dobre nowiny dla policji wodnej, która ma się tam przenieść. Dotychczas gdańscy policjanci referatu wodnego stacjonowali w starym baraku. Nowa lokalizacja zapewni funkcjonariuszom łatwy dostęp do nabrzeża i umożliwi cumowanie służbowych jednostek pływających. Po przeprowadzce do nowej siedziby formacja funkcjonująca jako referat wodny zostanie przekształcona w pierwszy komisariat wodny w Polsce.

Za realizację kontraktu odpowiadał zespół Oddziału Północnego pod kierownictwem Macieja Sasaka. Ekipie w składzie: Małgorzata Uthof (kierownik kontraktu), Jarosław Stobba (kierownik budowy), Marta Odjas (kierownik robót budowlanych), Jędrzej Faściszewski (kierownik robót sanitarnych), Adrian Choromański (kierownik robót drogowych/ koordynator bhp), Anna Żuraw (specjalista ds. finansowo-ekonomicznych) gratulujemy!

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć obiektu autorstwa Marty Kąkolewskiej na Instagramie Mostostal Warszawa! 

Inwestor: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
Wykonawca: Oddział Północny Mostostal Warszawa SA 
Powierzchnia całkowita: 5718,36 m
Powierzchnia użytkowa: 5288,74 m
Kierownik kontraktu: Małgorzata Uthof 
Kierownik budowy: Jarosław Stobba 
Wartość kontraktu: 25 687 195,45 zł brutto