Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Nowe bloki operacyjne w krakowskim Szpitalu im. G. Narutowicza otwarte!

17 grudnia 2019

12 grudnia br. uroczyście oddano do użytku nowe bloki operacyjne w Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. G. Narutowicza w Krakowie. Nowe bloki powstały w ramach rozbudowy, którą zrealizował Mostostal Warszawa.

Rozbudowa Szpital im. Gabriela Narutowicza pozwoliła utworzyć Centrum Diagnostyki, Leczenia i Profilaktyki Chorób Przewodu Pokarmowego i Gruczołów Dokrewnych. W ramach tego projektu placówka zyskała nowoczesny kompleks bloków operacyjnych, składający się m.in. z sześciu sal operacyjnych. Dzięki inwestycji szpital zapewni pacjentom dostęp do większej liczby świadczeń, poprawiając jednocześnie bezpieczeństwo zdrowotne ludności, jak i komfort pracy personelu medycznego.

- Cieszę się, że zrealizowany kompleks bloków operacyjnych będzie służył personelowi, ale przede wszystkim mieszkańcom. To nie tylko krakowianie, bo aż 30% pacjentów pochodzi z gmin ościennych. Mogę zapewnić, że nie jest to ostatnia inwestycja, którą z pomocą miejskich środków zrealizuje placówka - mówił uczestniczący w oficjalnym otwarciu prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Kliknij, żeby przeczytać więcej o inwestycji

Na zdjęciu Pracownicy Mostostalu Warszawa, którzy odpowiadali za rozbudowę Szpitala im. G. Narutowicza (od lewej): Artur Sikora - Dyrektor Grupy Kontraktów, Jacek Mglej - Dyrektor Kontraktu, Łukasz Ciuraszkiewicz - Kierownik Budowy.