Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Nowa inwestycja w Puławach. Mostostal wybuduje dla miasta halę widowiskowo-sportową

11 czerwca 2018

8 czerwca 2018 roku w Urzędzie Miasta Puławy prezydent Janusz Grobel podpisał umowę z wykonawcą hali widowiskowo-sportowej. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyło konsorcjum firm Mostostal Puławy i Mostostal Warszawa. 

Hala widowiskowo-sportowa to największa od lat inwestycja w Puławach. – Cieszy nas, że do realizacji tej ważnej dla Puław inwestycji wybrano konsorcjum Mostostalu Puławy i Mostostalu Warszawa. Ponad siedemdziesięcioletnie doświadczenie Mostostalu w budowie różnego rodzaju obiektów o charakterze strategicznym wskazuje, że władze Puław dokonały trafnego wyboru – mówi Jorge Calabuig Ferre, Wiceprezes Zarządu Mostostal Warszawa S.A.

Hala powstanie przy ul. Lubelskiej, na terenie po dawnym tartaku i będzie wyposażona w 1436 miejsc stałych z możliwością zwiększenia pojemności do 3200 miejsc po rozłożeniu trybun teleskopowych. Obiekt ma zastąpić obecną halę i stać się miejscem treningów i rozgrywania spotkań dla piłkarzy ręcznych KS AZOTY Puławy (brązowych medalistów Mistrzostw Polski), sekcji podnoszenia ciężarów Wisły Puławy, ale będzie przystosowany także do rozgrywania meczów siatkówki i koszykówki. Obiekt będzie wyposażony w osobne sale do sportów walki (m.in. Taekwondo) oraz siłownię. W nowej hali znajdą się również pomieszczenia do odnowy biologicznej. Projekt hali spełnia wymogi międzynarodowych związków sportowych na organizację meczów o zasięgu europejskim i przewiduje odpowiednie zaplecze do realizacji transmisji telewizyjnych. Koncepcja hali powstała w ramach prac zespołu ds. budowy hali powołanego przez Prezydenta Miasta Puławy. W pracach zespołu uczestniczyły wszystkie zainteresowane środowiska sportowe i ostateczny projekt zawiera ich sugestie i uwagi co do funkcjonalności.

Oprócz funkcji sportowych hala w Puławach będzie również przystosowana do organizacji koncertów, wystaw oraz targów. W hali powstaną dwie sale konferencyjne, zaplecze gastronomiczne, a także miejsca parkingowe – 288 dla samochodów osobowych, 12 – dla osób niepełnosprawnych, 5 dla autokarów.

Inwestorem jest Miasto Puławy. Zadanie budowy hali widowiskowo-sportowej w Puławach otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu w wysokości 17 milionów złotych.

Umowa o wartości niespełna 87 milionów złotych zobowiązuje wykonawcę do wybudowania hali widowiskowo-sportowej w Puławach w ciągu 22 miesięcy - według harmonogramu inwestycji hala powinna zostać ukończona do końca kwietnia 2020 roku.

Inwestycja zostanie zrealizowana przez konsorcjum firm Mostostal Puławy (lider) i Mostostal Warszawa (partner). – Jestem przekonany, że uzupełniające się doświadczenie konsorcjantów wywoła w naszych pracach efekt synergii. Unikatową wartością konsorcjum jest znajomość regionalnego rynku i przywiązanie Mostostalu Puławy do miasta, połączone z międzynarodowym doświadczeniem spółki – mówi Tadeusz Rybak, Prezes Zarządu Mostostalu Puławy.