Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Nowa budowa w Elblągu

16 kwietnia 2010

Mostostal Warszawa pozyskał kolejny kontrakt. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu podpisała z nami, 14 kwietnia, umowę na rozbudowę i modernizację jednego ze swoich obiektów przy ul. Grunwaldzkiej 137.

Podczas oficjalnego podpisania dokumentów strony reprezentowali: Maciej Solawa Dyrektor Oddziału Północ Mostostalu Warszawa oraz prof. dr hab. Halina Piekarek – Jankowska Rektor PWSZ.
Pełna nazwa powierzonego nam zadania to: "Roboty budowlane w PWSZ przy ul. Grunwaldzkiej 137 polegające na wybudowaniu nowego skrzydła "C" o powierzchni 3105 m² i przebudowie jego skrzydła "A" oraz skrzydła "B" wraz z robotami rozbiórkowymi". Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski.
Modernizacja, wybudowanego jeszcze w latach 70-tych budynku, obejmie przebudowę sal dydaktycznych, termomodernizację i podłączenie całego obiektu do sieci szybkiego przesyłu danych.
W zakres kontraktu wejdzie również rozbudowa biblioteki, wybudowanie podjazdów, dodatkowej klatki schodowej i windy ułatwiających dostęp do budynku osobom niepełnosprawnym.
Główny element przedsięwzięcia stanowi dobudowa kolejnego skrzydła, w którym znajdzie się zespół specjalistycznych laboratoriów wraz z salami audytoryjnymi, seminaryjnymi i wykładowymi, w tym duża sala audytoryjna na 300 osób, dostępna dla wszystkich studentów PWSZ w Elblągu.
Inwestycję wartą 15,61 mln brutto, zrealizuje do 31 maja 2011 r. Oddział Północ.