Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa podpisał dwa kontrakty na budowę biurowców Cross Point w Łodzi

15 marca 2016

Zespół biurowy Cross Point mieści się przy zbiegu ulicy Milionowej i alei Rydza Śmigłego na łódzkim Widzewiu. Mostostal Warszawa podpisał umowy na budowę  kolejnych budynków B i D, które architekturą będą nawiązywać do już istniejącego obiektu. W ramach rozbudowy powstaną dwa nowe biurowce o łącznej wartości prawie 48 milionów złotych brutto.

Oddział Centralny pod kierownictwem Artura Soczewicy podpisał kolejne kontrakty w tym roku. Tym razem Mostostal Warszawa postawi budynki biurowe w Łodzi, które będą należeć do zespołu biurowego Cross Point, powstałego na terenach dawnego zakładu odzieżowego im. A. Próchnika. Powstaną dwa, sześciokondygnacyjne budynki B i D, pierwszy o wartości blisko 34 mln zł brutto, a drugi 14 mln zł brutto. Okres realizacji wynosi odpowiednio 18 i 13 miesięcy. W ramach podpisanych umów Mostostal Warszawa wykona prace konstrukcyjne, instalacyjne, oraz wykończeniowe wraz z zagospodarowaniem terenów  zewnętrznych..

 - Rozpoczynamy ten rok pomyślnie. To już kolejne umowy, które Oddział Centralny zawarł w tym kwartale. Nawiązaliśmy współpracę z Cross Point Sp. z o.o. i Cross Point B Sp. z o.o. w Łodzi. Dla  naszych Klientów wybudujemy dwa nowe biurowce klasy A o łącznej powierzchni użytkowej prawie 8 500 m2. Powracamy do Łodzi po dwuletniej nieobecności i jestem przekonany, że pozyskane obecnie kontrakty przyczynią się do rozwoju naszej działalności w województwie łódzkim, na czym nam bardzo zależy – powiedział Artur Soczewica, Dyrektor Oddziału Centralnego Mostostal Warszawa.

 - Mamy na miejscu doświadczony i zgrany zespół, który w przeszłości z powodzeniem zrealizował kilka inwestycji na terenie województwa łódzkiego dlatego z optymizmem patrzymy w przyszłość – dodał Arkadiusz Biniek, Dyrektor Kontraktu.

Budynek B oprócz funkcji biurowych będzie również wykorzystywany w celach usługowo-handlowych. Przestrzeń komercyjna i lokale użytkowe zostaną zlokalizowane na parterze. W tym obiekcie znajdzie się dodatkowo garaż na poziomie -1 na 86 miejsc postojowych oraz pomieszczenia techniczne, szatnie i sanitariaty. W części nadziemnej przestrzeń użytkowa zajmie 7168,10 m2, a w podziemnej 2964,50 m2.

Z kolei budynek D zostanie postawiony na słupach. Pod biurowcem na poziomie terenu przewidziano 60 miejsc parkingowych. Poza samym wzniesieniem obiektu zakres prac obejmie również przebudowę istniejącego układu komunikacyjnego oraz infrastrukturę techniczną. Powierzchnia użytkowa przestrzeni biurowej wyniesie 2524,73 m2.

Za realizację inwestycji będą odpowiedzialni m.in. nasi koledzy z budowy Sali Koncertowej na Jordankach w Toruniu: Arkadiusz Biniek - Dyrektor Kontraktu i Marek Kęsy - Kierownik Budowy biurowca B oraz Hubert Gołębiowski - Kierownik Budowy biurowca D.