Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Nie mieliśmy sobie równych!

29 maja 2012

Mostostal Warszawa okazał się niepodważalnym zwycięzcą konkursu „Budowa Roku 2011”. Jury wyróżniło aż sześć naszych inwestycji!

Konkurs Budowa roku, organizowany corocznie przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa  przy współudziale Ministerstwa Budownictwa oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży budowlanej. Ma na celu wyłonienie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne. 

W tegorocznej XXII edycji zgłoszono 60 obiektów, których realizacja trwała nie dłużej niż do końca I kwartału 2012 r. Do III finałowego etapu zakwalifikowanych zostało 57 inwestycji. Nagrody i wyróżnienia przyznano w dziesięciu kategoriach. Znalazły się wśród nich obiekty małe, lokalne jak i duże, warte kilkaset milionów. Wszystkie łączyła nowoczesność rozwiązań i jakość wykonawstwa. 

Żaden z uczestników konkursu - kluczowych firm budowlanych, nie otrzymał tylu nagród co Mostostal Warszawa. Byliśmy bezkonkurencyjni! 
Przyznano nam trzy Nagrody I stopnia oraz trzy Nagrody II stopnia w pięciu kategoriach. 
Wyróżnione obiekty:
 Nagrody I stopnia:
- Most Rędziński przez rzekę Odrę, wraz z estakadami dojazdowymi w ciągu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A  w kategorii Obiekty drogowo-kolejowe (Grupa IX)
- Modernizacja, nadbudowa i rozbudowa hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu Zdroju przy ul. Jana Pawła II w kategorii Obiekty sportowe (Grupa VIII)
- Centrum Komputerowe (Centrum Informatyki) AGH Budynek Dydaktyczny Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektrotechniki AGH w Krakowie w kategorii Budynki nauki i kultury (Grupa III) 
Nagrody II stopnia: 
- Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach prz ul Bankowej 11 w kategorii Budynki nauki i kultury (Grupa III)
- Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie w kategorii Budynki nauki i kultury (Grupa III)
-Wojewódzki Szpital Okulistyczny w Krakowie w kategorii Obiekty użyteczności publicznej (Grupa VI)

Podczas oceny zwycięskich obiektów Komisja sędziowska uwzględniła wszystko co istotne w procesie inwestycyjnym: jakość robót, organizację pracy, zastosowane technologie, przebieg i formę finansowania, bezpieczeństwo pracy oraz wpływ inwestycji na środowisko. 
Jury miało w tym roku naprawdę trudne zadanie, bo zgłaszane budowy z roku na rok są na coraz wyższym poziomie. – powiedział na uroczystym ogłoszeniu wyników Zygmunt Rowicki, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konkursu.

Obiekty Mostostalu Warszawa nie po raz pierwszy zostały docenione przez PZITB. Za każdym jednak razem, wyrazy uznania przynoszą nam wiele radości. 
Świadczą o jakości naszych prac, umiejętności dostosowania się do potrzeb inwestora, coraz wyższych standardów europejskich, trudności gospodarczo-ekonomicznych oraz stabilnej i silnej pozycji mimo dużej konkurencji.
Poza tym... nasze hasło: Łączymy tradycję i nowoczesność, nie tylko mówi samo za siebie, ale i zobowiązuje!

Więcej inormacji o konkursie na stronie:
http://www.budowaroku.pl/