Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Nasi zawodnicy w reprezentacji Polski!

13 października 2011

To będzie pierwszy mecz z okazji EURO 2012! Na stadionie PGE Arena w Gdańsku zmierzą się drużyny Polski oraz Ukrainy, a w nich najlepsi zawodnicy branży budowlanej... i nasi inżynierowie!

Mecz rozegrany zostanie w najbliższą sobotę o 17.00 i będzie połączony z dniem otwartym na stadionie. Spotkanie poprowadzi Michał Listkiewicz.

Organizatorem wydarzenia po polskiej stronie jest Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. W tym przedsięwzięciu aspekt sportowy nie jest najważniejszy. Wykorzystując to wydarzenie chcemy pokazać, że to nie krasnoludki wybudowały te nowoczesne stadiony czy drogi, lecz świetni fachowcy. - przybliża ideę meczu Wiktor Piwkowski, Prezes PZiTB. Drużyny zasilą przedstawiciele firm budowlanych zaangażowanych w projekty infrastrukturalne związane z Euro 2012.

Ostatecznej selekcji do reprezentacji Polski dokonał legendarny polski trener, Antoni Piechniczek, wspólnie z Jerzym Engelem podczas zgrupowania  w Pruszkowie, które odbyło się w pierwszych dniach października. Wśród wyłonionych zawodników znaleźli się dwaj przedstawiciele Mostostalu Warszawa: Jacek Kajszczarek, kierownik zespołu wycen Zakładu Produkcji i Wykonawstwa  (na zdjęciu: drugi od lewej, na dole), oraz Alberto Criado Barbero, inżynier budowy Dyrekcji Przemysłu i Energetyki (na zdjęciu: pierwszy od prawej, na dole).
Wyborem ukraińskich piłkarzy zajął się Wołodymyr Troszkin, gwiazda Dynama Kijów z okresu świetności klubu. 

Rewanż odbędzie się w kwietniu przyszłego roku na Stadionie Olimpijskim w Kijowie, arenie finału Euro 2012. 

Ideę dwumeczu polskich i ukraińskich budowlańców poparło wiele osobistości. W komitecie honorowym znaleźli się m.in. Adam Giersz - Minister Sportu i Turystyki, Paweł Adamowicz - Prezydent Miasta Gdańska, Grzegorz Lato – Prezes PZPN, Marcin Herra - Prezes PL.2012. Sp. z o.o., a także Zbigniew Janowski - Przewodniczący Związku Zawodowego „Budowlani” oraz Marek Goliszewski – Prezes Business Centre Club.