Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu

23 grudnia 2009

Konsorcjum firm: Mostostal Warszawa SA (lider), Acciona Infraestructuras SA, Wrobis SA oraz PHU IWA podpisało 22 grudnia z Urzędem Miasta Wrocławia umowę na realizację Narodowego Forum Muzyki.

Obiekt, zaprojektowany przez Autorską Pracownię Architektury Kuryłowicz & Associates, powstanie na placu Wolności we Wrocławiu. W jego wnętrzu znajdzie się sala koncertowa na 1800 osób, 3 sale kameralne, sale prób, pomieszczenia konferencyjno - biurowe, biblioteka tematyczna oraz przestrzeń wystawiennicza.

Sercem Narodowego Forum Muzyki jest główna sala koncertowa, której budynek jest niezależną konstrukcją, a jej naważniejszą cechą jest doskonała akustyka. Dookoła sali znajdą się tzw. komory akustyczne, których zadaniem będzie wzmacnianie i odbijanie dźwięku. Zastosowanie otwieranych wrót do tych przestrzeni oraz podwieszanych wewnątrz ekranów, umożliwi odpowiednią regulację i sterowanie dźwiękiem, w zależności od rodzaju koncertu. Podwieszony zostanie również specjalny sufit, jego kształt, podział na kilkanaście niezależnych elementów oraz możliwość ich regulacji w pionie pozwoli na dostosowanie sali do potrzeb przedstawienia. W suficie tym znajdą się też elementy oświetlenia i nagłośnienia. Projekt zakłada odizolowanie sali od hałasu miejskiego oraz zminimalizowanie drgań gruntu.

Wartość kontraktu: 301,4 mln zł brutto
Okres realizacji: 30 miesięcy