Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal zwycięzcą konkursu "Budowa Roku 2006"

28 czerwca 2007

Mostostal Warszawa zajął pierwsze miejsce w konkursie "Budowa Roku 2006" organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Wyróżnienie otrzymał za realizację budynku mieszkalnego EKO - PARK przy ulicy Chodkiewicza 10 w Warszawie.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 28 czerwca w warszawskiej siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej. Siedemnasta już edycja konkursu zorganizowana została przy współudziale Ministerstw: Budownictwa i Transportu oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Miał on wyłonić obiekty budowlane, przy tworzeniu których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne. Ocena poszczególnych inwestycji dokonywana była między innymi na podstawie takich kryteriów jak: organizacja budowy i czas jej realizacji, wykorzystywane rozwiązania techniczno - technologiczne, bezpieczeństwo pracy i ochrona zdrowia oraz przebieg i forma finansowania inwestycji.

Na uroczystości wręczenia nagród za najlepiej wykonane obiekty, honorowy jej gość - Andrzej Aumiller, Minister Budownictwa pogratulował wyróżnionym firmom oraz zaznaczył, że zrealizowane przez nie inwestycje świadczą o wysokim poziomie polskiego budownictwa.

Mostostal Warszawa po raz pierwszy uhonorowany został tytułem "Budowa Roku" w kategorii: budynki mieszkalne. Jest to dla niego szczególnie ważne wyróżnienie świadczące o sukcesie utworzonego w 2005 roku Pionu Budownictwa Ogólnego, który nadzorował budowę osiedla EKO - PARK w Warszawie.