Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa zrealizuje nową inwestycję Vantage Development

30 grudnia 2016

Mapa mieszkaniowych inwestycji Warszawy staje się coraz bogatsza. Mostostal Warszawa właśnie sfinalizował kolejną umowę na budowę osiedla wielorodzinnego w obszarze dzielnicy Mokotów. Inwestycję o wartości 36,6 mln zł wykona dla jednej ze spółek celowych Vantage Development SA Oddział Centralny Mostostalu Warszawa pod dyrekcją Artura Soczewicy. Według planu prace na budowie Vena Mokotów rozpoczną się tuż po Nowym Roku – jeszcze w styczniu.    

Oprócz budowy obiektów mieszkalnych w zakresie prac Mostostal Warszawa mieszczą się również prace związane z przygotowaniem infrastruktury oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Zespół mieszkaniowy, który wyrośnie przy ulicy Pory, będzie się docelowo składać z trzech budynków o zróżnicowanej wysokości. Obiekty będą posiadały od 4 do 7 kondygnacji i pomieszczą łącznie 183 lokale o podwyższonym standardzie. Deweloper przewidział w ofercie mniejsze mieszkania z balkonami, jak i większe połączone z tarasami czy też ogródkami. Na ostatnim piętrze znajdą się z kolei przestronne mieszkania z antresolami. Metraże poszczególnych mieszkań będą wynosić od 34 do 139 m2. Na parterze przewidziano powierzchnię komercyjną dla trzech lokali usługowo-handlowych. Mieszkańcy będą również mieli zagwarantowane miejsca parkingowe w garażu podziemnym.

Spółka Vantage Development koncentruje swoje działania głównie na wrocławskim rynku nieruchomości, gdzie została sklasyfikowana na pierwszym miejscu pod względem liczby sprzedanych mieszkań w 2015 r. Jest to prężnie rozwijająca się firma, która realizuje zarówno projekty mieszkaniowe, jak i biurowe czy handlowe. W 2016 r. Vantage Development rozpoczął realizację trzech inwestycji rezydencjalnych z blisko 600 lokalami mieszkalnymi na terenie Warszawy, w tym Vena Mokotów.  

Inwestycja jest zlokalizowana w miejscu o bardzo dogodnej infrastrukturze. W okolicy znajduje się aż 51 placówek edukacyjnych (żłobki, przedszkola, szkoły). Blisko położone są również przychodnie i szpitale. Dodatkowo rezydenci osiedla będą mieli łatwy i szybki dostęp do dwóch dużych galerii handlowych (Sadyba Best Mall i Galeria Mokotów) oraz kilku parków. Nieopodal usytuowany jest także Tor Łyżwiarski Stegny i korty tenisowe.

Przedmiot umowy: Vena Mokotów – budynek wielorodzinny z usługami przy ulicy Pory w dzielnicy Mokotów w Warszawie

 

Inwestor: VD sp. z o.o. Mieszkania XVI sp. k.

Wykonawca: Mostostal Warszawa S.A.

Kierownik budowy: Karol Kauc

Kierownik kontraktu: Marcin Dobrogocki

Projekt: Plus3-architekci sp. z o.o.

Powierzchnia całkowita nadziemia: 15 819,43 m2

Powierzchnia całkowita podziemia: 5 630,67 m2

Liczba mieszkań: 183

Liczba miejsc garażowych: 191

Liczba komórek lokatorskich: 105

Wartość kontraktu: 36.600.000 zł