Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa zrealizuje kolejny IV etap budowy Osiedla Espresso na Woli

14 marca 2016

Osiedle Espresso powstaje na warszawskiej Woli przy ulicy Jana Kazimierza. Mostostal Warszawa jest generalnym wykonawcą III etapu budowy, która wkracza właśnie w fazę końcową. Jednak nasza współpraca z inwestorem – Ronson Espresso Sp. z o.o. – nie dobiega końca. Oddział Centralny Mostostalu Warszawa podpisał kontrakt na kompleksową realizację nowego obiektu na osiedlu Espresso wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Przed nami czwarty i zarazem ostatni etap budowy.

Oddział Centralny pod kierownictwem Artura Soczewicy podpisał nowy kontrakt z Ronson Espresso Sp. z o.o., wart 32 400 000 zł netto. W ciągu 22 miesięcy Mostostal Warszawa wybuduje na osiedlu Espresso czwarty blok mieszkaniowy o powierzchni całkowitej 21 148,7 m2 i powierzchni użytkowej mieszkań 7 226,52 m2. Budynek realizowany będzie w zabudowie kaskadowej  od 4 do 9 pięter. Znajdzie się w nim 5 klatek, 135 mieszkań, 11 lokali usługowych oraz dwupoziomowy podziemny garaż na 168 samochodów. Podziemny parking zajmie 98% terenu działki, co wymaga dobrego zorganizowania pracy na terenie budowy.

Mostostal Warszawa już wcześniej miał okazję realizować projekty mieszkaniowe dla Ronson Development. Dotychczas nasza firma wykonała dla tego inwestora I i II etap osiedla Verdis przy ul. Człuchowskiej i Sowińskiego w Warszawie. Obecnie trwają prace na budowie osiedla „Kamienica Jeżyce” w Poznaniu oraz na osiedlu Espresso w Warszawie.

„Dzięki współpracy przy wcześniejszych projektach dobrze znamy oczekiwania inwestora. Obecnie realizujemy budowę III etapu Osiedla Espresso na Woli. Cieszymy się, że to nam przypadnie doprowadzić ten projekt do końca. Przed nami spore wyzwanie. Budynek mieszkalny, który powstanie, będzie posadowiony w tzw. „rynnie żoliborskiej”. Rynna jest pozostałością po dawnym Jeziorze Żoliborskim, stąd duże nagromadzenie pyłów, torfów i gytii w podłożu. Musimy się liczyć z krańcowo zmiennymi warunkami gruntowymi, zwłaszcza, że badania wstępne wykazały również obecność wód gruntowych w tym miejscu. Mamy odpowiednie narzędzia do tego, by sprostać zadaniu. Bazujemy na wiedzy i doświadczeniu – naszym niewątpliwym atutem jest energiczny i zgrany zespół inżynierów, który znakomicie radzi sobie w ekstremalnych warunkach” – powiedział Artur Soczewica, Dyrektor Oddziału Centralnego Mostostal Warszawa.

Podobnie jak przy poprzednich inwestycjach dla tego  dewelopera kierownikiem kontraktu został Andrzej Kubiak, a kierownikiem budowy Grzegorz Szymborski.


Powierzchnia użytkowa mieszkań: 7 226,52 m2
Powierzchnia całkowita: 21 148,7 m2 .
Ilość mieszkań: 135.
Ilość lokali usługowych: 11.
Liczba miejsc parkingowych: 168.

Inwestor: Ronson Espresso Sp. z oo.
Generalny Wykonawca:  Mostostal Warszawa SA.
Wartość kontraktu: 32 400 000 zł netto. 
Termin realizacji:  22 miesiące wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.