Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa zawarł dwie znaczące umowy na wykonanie budynków mieszkalnych

20 lutego 2007

Dla Mostostalu Warszawa koniec lutego, okazał się naprawdę pomyślny. Firma zawarła dwie znaczące umowy na wykonanie budynków mieszkalnych zlokalizowanych na warszawskich osiedlach: Górczewska oraz "Leśne IV".

Kontrakt obejmujący realizację mieszkań przy Górczewskiej Mostostal zawarł z Bemowo Invest 3 Sp. z o.o. Natomiast w przypadku osiedla "Leśne IV" inwestorem jest Acciona Nieruchomości.

Inwestycja pozyskana od Bemowo Invest 3 obejmie wykonanie sześciu budynków mieszkalnych z garażami podziemnymi. Mostostal w każdym z obiektów wykona również wszystkie wewnętrzne instalacje. Budowę bloków podzielono na trzy połączone ze sobą etapy. Pierwszy z nich obejmie wykonanie trzech, jedenastokondygnacyjnych budynków typu A, w których na parterze prócz mieszkań usytuowane zostały lokale biurowe. W drugim etapie powstaną natomiast trzy, ośmiokondygnacyjne budynki typu B. Budynki A1 i B1 połączone zostaną dwupiętrowym pawilonem z wejściem na teren całego zespołu, w którym na pierwszym piętrze wydzielony został lokal biurowy. Powierzchnia całkowita sześciu wykonywanych obiektów, w których w sumie powstanie 386 mieszkań to około 47 tys. m2. Czas realizacji zadania przewidziano na 20 miesięcy. Wartość netto kontraktu wyniosła około 94, 21 mln złotych.

Dla Acciony Nieruchomości Mostostal wykona cztery obiekty mieszkalne. Ich realizacja stanowi IV etap budowy osiedla "Leśne". Najwyższy budynek - A wzniesiony zostanie na wysokość sześciu kondygnacji, natomiast trzy pozostałe (B, C, D) będą czteropiętrowe. W budynkach A i D powstaną dwupoziomowe garaże podziemne z kolei w B i C jednopoziomowe. Łączna ilość miejsc parkingowych w garażach to 172. Standard budynków, które powstaną w IV etapie zbliżony jest do tych, które Mostostal wykonał w trzecim etapie realizacji osiedla. Mieszkania na parterze wzbogacone zostaną o "miniogródki", natomiast te na wyższych kondygnacjach będą posiadać loggie. "Leśne IV" stanowi kolejny kontrakt, jaki Mostostal realizuje dla hiszpańskiego inwestora.