Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa zaczyna budowę Osiedla Nova Królikarnia

25 sierpnia 2016

Współpraca Mostostal Warszawa z Ronson Development wkracza na nowy etap... budowy! Tym razem inwestor  - Grupa Ronson powierzyła naszej firmie realizację inwestycji przy ulicy Jaśminowej na warszawskim Mokotowie.  Mostostal Warszawa podpisał umowy na budowę pierwszych etapów osiedla mieszkaniowego Nova Królikarnia w Warszawie.

Osiedle Nova Królikarnia zlokalizowane będzie w prestiżowej lokalizacji przy zespole pałacowym Królikarnia. Mostostal Warszawa wykona I etap osiedla w terminie 18 miesięcy. Zawarte kontrakty opiewają  łącznie na kwotę 39 700 000 mln zł (netto), a inwestycję poprowadzi Oddział Centralny pod dyrekcją Artura Soczewicy. Kierownikiem budowy został Tomasz Zabrocki.

W ramach projektu w obecnie realizowanych etapach Mostostal Warszawa wybuduje budynki wielorodzinne, wille miejskie oraz szeregowe w trzykondygnacyjnej zabudowie, Łącznie siedem obiektów, w których znajdzie się 116 lokali o powierzchni od 56 m2 do 160 m2. Projekt zakłada powstanie monolitycznych budynków o żelbetowej bryle. Tereny zielone mają zajmować aż 60% powierzchni działki, na której staną nowe nieruchomości. Znajdzie się tam również jeziorko ze ścieżką spacerową – powiedział Artur Soczewica, Dyrektor Oddziału Centralnego Mostostal Warszawa.

Koncepcję architektoniczną osiedla przygotowało biuro projektowe Kuryłowicz [&] Associates. Cały kompleks budynków na Jaśminowej będzie utrzymany w prostej, współczesnej estetyce, nawiązującej do stylu modernistycznego. Górne kondygnacje zostaną otynkowane na jasnoszary kolor i będą kontrastować z grafitowymi elewacjami parterów. Budynki wielorodzinne wyróżnią się żaluzjami w kolorze miedzi, a jednorodzinne horyzontalnymi uskokami elewacji. Stalowo-grafitowe balustrady w środku dopełnią całości.

W ostatnim roku w Warszawie na rynku pierwotnym nieruchomości obserwowaliśmy duże ożywienie i wszystko wskazuje na to, że ten trend w budownictwie mieszkaniowym się utrzyma. Deweloperzy mają zwykle w planach inwestycje kilkuletnie, wieloetapowe, co dla firm budowlanych jest szansą na kolejne zlecenia. Projekty mieszkaniowe, które na ten moment realizuje Oddział Centralny to w dużej mierze efekt udanej współpracy z Inwestorem. Jestem dobrej myśli co do przebiegu inwestycji realizowanych z Grupą Ronson i mamy nadzieję na realizację prac przy budowie kolejnych etapów tego osiedla -  dodał Artur Soczewica, Dyrektor Oddziału Centralnego Mostostal Warszawa.

Przedmiot zamówienia: „Budowa zespołu budynków mieszkalnych: jednorodzinnych i wielorodzinnych wraz z garażami podziemnymi w rejonie ulicy Jaśminowej i Pory w Warszawie – etap I”.

Inwestor: Ronson Development Sp. z o.o. Town Sp. k.

Termin wykonania: 18 miesięcy

Wartość: 39 700 000,00 PLN netto

Data zawarcia umowy: 23 czerwca 2016

Kierownik Budowy: Tomasz Zabrocki