Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa z nowym kontraktem w Krakowie

11 października 2016

Oddział Południowy Mostostalu Warszawa podpisał umowę na realizację etapu 2.1. osiedla mieszkaniowego Mieszkaj w Mieście na krakowskich Bronowicach. W budynku znajdzie się 176 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni od 29 m2 do 110 m2. Zakończenie budowy przewidziane jest na II kwartał 2018 r.

Przedmiotem umowy jest realizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego CE1 w Krakowie przy
ul. Katowickiej wraz z garażem podziemnym, usługami na parterze oraz towarzyszącą infrastrukturą techniczną.

Z ramienia Mostostal Warszawa SA umowę podpisał Janusz Stanaszek, Dyrektor Oddziału Południowego Mostostal Warszawa. Stronę inwestora reprezentował Szymon Domagała, Prezes Zarządu Henniger Investment SA. Kierownikiem kontraktu będzie Maciej Popiołek, a kierownikiem budowy – Jan Boczar. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 34 251 537,02 zł netto.

Kontrakt ze spółką Henniger Investment to kolejny projekt mieszkaniowy, który będzie realizowany w Krakowie przez Oddział Południowy. W tym roku podpisaliśmy również umowę z Urzędem Miasta Krakowa na budowę osiedla mieszkań komunalnych przy ulicy Zalesie. W przypadku inwestycji na krakowskich Bronowicach będziemy pracować w ramach jednego z 12 etapów na działce o powierzchni 20 ha. Docelowo w tym miejscu powstanie 2 200 mieszkań. Skala całego projektu jest więc olbrzymia. Jako generalny wykonawca dołożymy wszelkich starań, aby współpraca z inwestorem została przedłużona o kolejne zlecenia – powiedział Janusz Stanaszek, Dyrektor Oddziału Południowego Mostostal Warszawa.

Budynek powstanie na osiedlu Mieszkaj w Mieście (MWM), które według założeń ma być samowystarczalną dzielnicą mieszkaniową o różnorodnej zabudowie i bogatej strukturze usług towarzyszących. Utworzy atrakcyjną lokalizację w Krakowie jako miejsce nowoczesne i zorientowane na człowieka oraz jego potrzeby. Za projekt jest odpowiedzialne studio architektoniczne Medusa Group.

Nowy budynek zaprojektowany został w kształcie litery C, tworząc wewnętrzny dziedziniec z terenami zielonymi przeznaczonymi do wypoczynku mieszkańców, z placem zabaw i ogródkami lokatorskimi, należącymi do mieszkań znajdujących się na parterze. W północnej części obiektu będą usytuowane lokale usługowe połączone bezpośrednio z deptakiem rekreacyjnym. Wszystkie wejścia zostaną zlokalizowane od strony wewnętrznego dziedzińca.

 

Przedmiot umowy: Budowa budynku mieszkalnego z funkcją usługową na parterze i garażem podziemnym do stanu deweloperskiego wraz z infrastrukturą oraz zagospodarowaniem terenu

Inwestor: Henniger Investment SA

Wykonawca: Oddział Południowy Mostostal Warszawa SA

Kierownik Kontraktu: Maciej Popiołek

Kierownik Budowy: Jan Boczar

Projekt osiedla: Medusa Group

Kwota kontraktu: 34 251 537,02 zł netto

Termin realizacji: 18 miesięcy od momentu podpisania umowy