Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa z Białym Listkiem CSR "Polityki"

23 maja 2018

Mostostal Warszawa został wyróżniony przez redakcję "Polityki" Białym Listkiem CSR. Ogłoszenie wyróżnionych firm odbyło się 21 maja br. w siedzibie Tygodnika.

"Polityka" wraz z Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu już siódmy raz z rzędu przeprowadziła wśród funkcjonujących na polskim rynku firm ankietę poruszającą zagadnienia związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu i zrównoważonym rozwojem. Na jej podstawie wybrano organizacje, które przywiązują szczególną wagę do doskonalenia zarządzania pracownikami, poprawy relacji z klientami i partnerami biznesowymi oraz dbałości o środowisko.

Biały Listek CSR Polityki otrzymują firmy, które deklarują wdrażanie wszystkich najistotniejszych kategorii zarządczych rekomendowanych przez normę ISO 26000 (np. praktyki z zakresu pracy, w tym sformalizowany system ocen pracowniczych, system zarządzania wpływem środowiskowym, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej) oraz ciągle doskonalą swoje działania w tym zakresie na rzecz efektywnego zarządzania wpływem swojej firmy na otoczenie.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 115 przedsiębiorstw. To nowy rekord, biorąc pod uwagę, że w 2017 r. było to 111, a w 2016 r. 104.

– To wyjątkowy dzień dla firm, które chcą i potrafią działać odpowiedzialnie – mówił podczas gali wręczania dyplomów z Listkami CSR POLITYKI Jerzy Baczyński, redaktor naczelny tygodnika.

CSR w strategii Mostostalu Warszawa

Społeczna odpowiedzialność biznesu od lat wpisuje się w strategię biznesową i filozofię Mostostalu Warszawa. Wszystkie inwestycje realizowane są z poszanowaniem zasad zrównoważonego budownictwa. Firma stale poszukuje nowych rozwiązań i wykorzystując najnowsze technologie, stara się minimalizować wpływ na środowisko naturalne. Aktywnie działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego, poprawy bezpieczeństwa pracy i innowacyjnej działalności badawczej.

Kliknij, żeby przeczytać więcej o działaniach CSR i zróżnoważonym rozwoju Mostostal-u Warszawa

Kliknij, żeby pobrać Raport CSR Mostostal-u Warszawa