Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa wzniesie luksusowe apartamenty w Juracie

12 grudnia 2016

To będzie powiew luksusu w nadmorskim kurorcie. Mostostal Warszawa wybuduje ekskluzywny apartamentowiec hotelowy na Mierzei Helskiej. Kameralny, nowoczesny obiekt z widokiem na Zatokę Pucką będzie położony tuż przy molo w Juracie. Wartość inwestycji wynosi 17 835 000 zł brutto. Kontrakt na zlecenie spółki Medical Investment Trust zrealizuje Oddział Północny pod kierownictwem Dyrektora Macieja Sasaka.  

W ramach podpisanej umowy Mostostal Warszawa zrealizuje kompleksową budowę luksusowego obiektu, w którym znajdą się apartamenty hotelowe oraz garaż podziemny. Łączna powierzchnia apartamentów wyniesie ponad 1 900 m2. Budynek będzie posiadał 3 kondygnacje nadziemne.Oprócz tego w zakres prac wchodzi wyposażenie obiektu, zagospodarowanie terenu, infrastruktura techniczna i przyłącza.W każdym spośród dwu-, trzy- i czteropokojowych apartamentów, których powierzchnia wyniesie od 48 m² do 106 m², zaplanowano aneks kuchenny połączony z salonem, łazienkę oraz taras wypoczynkowy. Działka, na której stanie luksusowy hotel projektu pracowni Arch Deco jest zlokalizowana u zbiegu ulic Mestwina i Międzymorze w Juracie.

Teren inwestycji znajduje się w wyjątkowo klimatycznym miejscu, tuż przy wodach zatoki. Właśnie ze względu na lokalizację robót budowlanych na terenie pasa ochronnego brzegu morskiego, inwestor musiał wystąpić do Urzędu Morskiego w Gdyni o pozwolenie na budowę. Ponadto, nieruchomość położona jest w granicach obszaru Natura 2000 – Specjalny Obszar Ochrony Siedlisk Zatoka Pucka i Półwysep Helski. Jednak biorąc pod uwagę zakres zaplanowanych do wykonania prac oraz fakt, że inwestycja będzie realizowana w pasach drogowych, nie stwierdzono zagrożenia dla tamtejszej fauny i flory. Bez przeszkód możemy więc przystępować do realizacji – podsumował Maciej Sasak, Dyrektor Oddziału Północnego Mostostal Warszawa.

Od początku istnienia, czyli od lat 30. XX wieku, Jurata stanowiła letnisko wypoczynkowe dla elit. Zawsze przyciągała rzesze turystów ze względu na piaszczyste plaże, powietrze bogate w jod, wyjątkowy mikroklimat i sąsiedztwo sosnowego lasu. Nowa inwestycja z pewnością przyciągnie do kurortu kolejnych wczasowiczów. Z apartamentów będzie się rozciągał piękny widok na zatokę jako że budynek będzie zlokalizowany zaledwie parę kroków od plaży, przy długim drewnianym molo. Przeszklone ściany i duże tarasy pozwolą w pełni chłonąć nadmorską atmosferę i podziwiać wschody i zachody słońca. Nowoczesna architektura budynku będzie się z kolei uzupełniać z przestrzenią pełną zieleni.

Przedmiot umowy: Budowa budynku z apartamentami hotelowymi w Juracie z garażem podziemnym i towarzyszącymi usługami przy zbiegu ulic Mestwina i Międzymorze

Inwestor: Medical Investment Trust 
Wykonawca: Mostostal Warszawa 
Kierownik budowy: Robert Kiezik 
Projekt: Arch-Deco Sp. z o.o. 
Powierzchnia całkowita: 3 916 m
Powierzchnia użytkowa: 2 675 m
Powierzchnia zabudowy: 722 m
Wartość kontraktu brutto: 17 835 000 zł 
Okres realizacji: 2016-2018