Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa wybuduje za 21,56 mln zł Halę Sportową w Zakopanem.

30 października 2014

Centralny Ośrodek Sportu-Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem wybrał Mostostal Warszawa SA na Generalnego Wykonawcę inwestycji „Budowa wielofunkcyjnej hali sportowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w COS-OPO w Zakopanem”. Wartość kontraktu wyniesie 21 556 765,78 zł brutto. Inwestycję zrealizuje Oddział Południowy Mostostalu Warszawa.

Obiekt o powierzchni całkowitej prawie 10,3 tys. m² powstanie przy Ośrodku Przygotowań Olimpijskich przy ul. Bronisława Czecha 1. Prace, na podstawie projektu Locum M. Paszyn, potrwają do końca czerwca 2016 roku.

Projektowany budynek zlokalizowany jest na tyłach kompleksu obiektów Centralnego Ośrodka Sportu-Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Nowy obiekt hali treningowej jest połączony łącznikiem parterowym z istniejącym Budynkiem Ośrodka Sportu, czyli internatem oraz pływalnią. Główną częścią obiektu stanowi sala sportowa treningowa z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej i ścianką wspinaczkową. Ze względu na duże gabaryty sali (długość), na ostatniej kondygnacji obiektu zlokalizowano bieżnie 4-torową o dystansie 60 m (o nawierzchni poliuretanowej). W budynku znajdą się również dwie sale sportowe do treningów judo i zapasów. Obiekt zostanie pokryty płaskim dachem - dodatkowo zostanie wyposażony w instalację pomp ciepła i instalację solarną.

Kontrakt realizuje oddział Południowy Budownictwa Ogólnego Mostostal Warszawa kierowany przez Dyrektora Janusza Stanaszka. Dyrektorem Kontraktu jest Wojciech Mazur, który zrealizował już z ramienia firmy internat sportowy dla COS Zakopane. Kierownikiem Budowy jest Tomasz Rywacki.

DANE TECHNICZNE BUDYNKU
Ilość kondygnacji:
- w części hali: IV
- w części łącznika: I
Powierzchnia użytkowa: 5 455,1 m²
Powierzchnia całkowita: 10 295 m²
Kubatura: 42 670 m³
Powierzchnia zabudowy: 2 836,50 m²

Inwestor: Centralny Ośrodek Sportu-Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.
Generalny Wykonawca: Mostostal Warszawa SA
Data zawarcia umowy: 29 Październik 2014 r.
Planowany termin zakończenia: 30 czerwiec 2016 r.