Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa wybuduje w Łodzi kolejny biurowiec Cross Point

17 maja 2019

17 maja 2019 r. Mostostal Warszawa i Cross Point C Sp. z o.o. podpisały umowę na realizację kolejnego budynku wchodzącego w skład kompleksu biurowego Cross Point w Łodzi. Wartość umowy to 31,31 mln PLN brutto.

Zespół biurowy Cross Point mieści się przy zbiegu ul. Milionowej i al. Rydza-Śmigłego na łódzkim Widzewie, na terenach dawnego zakładu odzieżowego im. A. Próchnika. Budynek, którego dotyczy umowa będzie wykonany w konstrukcji żelbetowej monolitycznej i zostanie połączony kondygnacją podziemną (rampą) z innymi budynkami kompleksu Cross Point.

- Cieszy nas możliwość pracy w Łodzi, z którą czujemy się coraz bardziej związani. W ciągu ostatnich lat zrealizowaliśmy tu z powodzeniem kilka inwestycji, a aktualnie pracujemy przy budowie domu studenckiego BaseCamp przy ul. Rembielińskiego, a także przy renowacji kompleksu zabytkowych kamienic przy Juliana Tuwima - jednej z najstarszych ulic w mieście – mówi Jorge Calabuig Ferre, Wiceprezes Zarządu Mostostalu Warszawa.

W latach 2016-18 Mostostal Warszawa zbudował dwa wchodzące w skład zespołu biurowego budynki: Cross Point B i Cross Point D. W ramach robót zostały wykonane prace konstrukcyjne, instalacyjne oraz wykończeniowe wraz z zagospodarowaniem terenów zewnętrznych. - Zaufanie Klientów, którzy wracają do Mostostalu Warszawa z kolejnymi zleceniami, to solidna gwarancja naszych kompetencji i jakości wykonywanych przez nas prac - mówi Jorge Calabuig Ferre.

Parametry techniczne budynku Cross Point C
Powierzchnia całkowita: 8208,30 m2
Powierzchnia użytkowa: 5515,40 m2
Kubatura: 29 795,40 m3
Kondygnacje naziemne: 7
Kondygnacje podziemne: 1
Powierzchnia zabudowy: 909,90 m2
Ilość miejsc parkingowych: 62

Szczegóły kontraktu
Wartość umowy: 31,31 mln PLN brutto
Termin realizacji: 14 miesięcy
Okres gwarancji: 120 miesięcy na konstrukcję i izolacje przeciwwodne, 60 miesięcy na pozostałe prace
Zabezpieczenie należytego wykonania: 10% ceny wartości umowy, tj. 2,55 mln PLN netto.

Na zdjęciu: kompleks biurowy Cross Point, fot. Mostostal Warszawa