Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa wybuduje inwestycję firmy NAPOLLO Nowe Południe na warszawskim Mokotowie

22 grudnia 2016

Za sprawą nowej inwestycji firmy NAPOLLO na terenie dzielnicy Mokotów przy ulicy Śródziemnomorskiej 41 wkrótce zmieni się zabudowa mieszkalna. W ciągu 19 miesięcy, w południowej części Stegien, stanie budynek wielorodzinny Nowe Południe, którego Generalnym Wykonawcą będzie Mostostal Warszawa. Kontrakt o wartości 25,85 mln netto zrealizuje Oddział Centralny firmy pod dyrekcją Artura Soczewicy.

Firma NAPOLLO, w drodze przetargu, wybrała na Generalnego Wykonawcę inwestycji mieszkaniowej Nowe Południe Mostostal Warszawa. To pierwszy wspólny projekt obu firm. NAPOLLO jest deweloperem i inwestorem projektów mieszkaniowych oraz komercyjnych. Projekty mieszkaniowe, które firma realizuje w Warszawie i Lublinie, wyróżniają funkcjonalność, nowoczesna architektura, standard wykończenia oraz przemyślana koncepcja zagospodarowania terenów wspólnych. W sektorze nieruchomości komercyjnych NAPOLLO specjalizuje się w realizacji małych i średniej wielkości obiektów handlowych typu „convenience” na terenie całego kraju.

Cieszy mnie fakt, że podpisaliśmy umowę z tak dynamicznie rozwijającym się deweloperem. Inwestycja Nowe Południe jest naszym pierwszym, wspólnym projektem z NAPOLLO. Mam nadzieję, że będzie wstępem do szerszej współpracy – powiedział Artur Soczewica, Dyrektor Oddziału Centralnego Mostostal Warszawa.

– Nowe Południe to ważny projekt w portfelu NAPOLLO, z uwagi na skalę jak i lokalizację. Bardzo istotnymi kryteriami wyboru wykonawcy były dla nas m.in. renoma firmy oraz doświadczenie na rynku mieszkaniowym. Jestem przekonany, że owocna współpraca przy tym projekcie będzie stanowić wstęp do kooperacji przy kolejnych, planowanych przez nas już na 2017 r. inwestycjach mieszkaniowych – powiedział Andrzej Marczewski, Dyrektor Działu Przygotowania i Realizacji Inwestycji w Pionie Inwestycji Mieszkaniowych NAPOLLO.

Nowe Południe to budynek wielorodzinny, w którym powstanie 116 mieszkań w metrażach od 35 m kw. do ponad 100 m kw. W ofercie przeważają popularne na rynku mieszkania dwu- i trzypokojowe. Kameralne klatki schodowe pomieszczą od 2 do 5 lokali na piętrze. Mieszkania powyżej szóstego piętra będą miały 3 m wysokości. Każde mieszkanie posiadać będzie balkon, loggię lub taras. Wybrane lokale na parterze będą miały dostęp do ogródków. Na dwóch kondygnacjach podziemnych zaplanowany jest garaż z niezależnymi miejscami postojowymi, komórki lokatorskie i boksy rowerowe.

Budynek Nowego Południa, który powstanie na planie nieregularnej litery U, będzie miał od 7 pięter w części centralnej do 11 w skrzydle wschodnim. Wjazd na posesję, jak i wejścia do poszczególnych klatek schodowych, będą zlokalizowane od strony ul. Śródziemnomorskiej. W części frontowej zaplanowany jest dziedziniec ze starannie zaprojektowaną zielenią i małą architekturą.

Budowę poprzedzą prace rozbiórkowe pięciu segmentów wielorodzinnych, które obecnie znajdują się na terenie posesji. Realizacja inwestycji potrwa 19 miesięcy.

Przedmiot umowy: Budynek mieszkalny wielorodzinny z komunikacją wewnętrzną, parkingiem podziemnym przy ulicy Śródziemnomorskiej w Warszawie na terenie dzielnicy Mokotów.                            

Inwestor: Napollo 13 Sp. z o.o. 
Wykonawca: Mostostal Warszawa 
Dyrektor Kontraktu: Marek Ziach 
Kierownik Budowy: Łukasz Ociesa 
Projekt: Chmielewski Skała Architekci s.c. 
Powierzchnia terenu: 2 580 m
Powierzchnia zabudowy: 1 168,5 m
Powierzchnia użytkowa: 13 012 m
Kubatura: 49 951 m
Liczba kondygnacji nadziemnych: 8-12 
Liczba mieszkań: 116 
Wartość kontraktu: 25,85 mln netto