Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa wybuduje Mediatekę w Piotrkowie Trybunalskim

29 września 2017

Oddział Centralny Mostostalu Warszawa podpisał 27 września br. kontrakt o wartości blisko 33 milionów zł brutto na budowę biblioteki w Piotrkowie Trybunalskim. W dwupiętrowym budynku oprócz biblioteki znajdą się również: sala odczytów, antykwariat oraz kawiarnia. Zakończenie projektu przewidziane jest w listopadzie 2018 roku.

Umowę z ramienia Mostostal Warszawa podpisali Dariusz Jarek (Dyrektor Obszaru Budownictwa Ogólnego) i Artur Soczewica (Dyrektor Oddziału Centralnego), stronę inwestora reprezentował Adam Karzewnik - Wiceprezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Nowa Miejska Biblioteka Publiczna powstanie na zamówienie Miasta Piotrków Trybunalski. W ramach podpisanej umowy Mostostal Warszawa wybuduje dwupiętrowy budynek, który w formie będzie przypominał księgi ustawione na półce. To kolejny kontrakt Mostostalu Warszawa realizowany w województwie łódzkim. Niedawno w Łodzi oddaliśmy do użytku biurowiec Cross Point D, trwają intensywne prace przy budowie kolejnego etapu Cross Point B. Jesteśmy również na pierwszym miejscu w przetargu na rewitalizację Obszarową Centrum Łodzi – Projekt 3. Intensywnie ofertujemy w tym regionie i chcemy umacniać nasza pozycję w tej części Polskipowiedział Dariusz Jarek Dyrektor Obszaru Budownictwa Ogólnego Mostostal Warszawa.

Bryła budynku Biblioteki Miejskiej, dzięki przełamaniu elewacji w niektórych miejscach, będzie przybierać kształt i formę otwierających się ksiąg, zapraszających do zapoznania się z ich treścią. Najatrakcyjniejsza część budynku, z największym przeszkleniem zapewniającym przenikanie się wzajemne wnętrza budynku i otoczenia, zwrócona będzie w stronę Starego Miasta. 

Główną funkcją budynku będzie biblioteka publiczna zlokalizowana na parterze i fragmencie pierwszego piętra, a część przestrzeni dedykowana będzie promocji nauki w formie interaktywnych wystaw i warsztatów. Na parterze zaplanowano również część administracyjną i pomieszczenia dyrekcji. W budynku znajdzie się również sala odczytów, antykwariat oraz kawiarnia z letnim ogródkiem z widokiem na zamek. W sali odczytów będzie można organizować małe formy artystyczne takie jak koncerty, projekcje filmowe, konferencje, spotkania i premiery.  Jest to bardzo wymagający projekt, dlatego bardzo się cieszę, że akurat tę inwestycję zrealizuje sprawdzona ekipa z Arkadiuszem Bińkiem na czeledodaje Artur Soczewica, Dyrektor Oddziału Centralnego Mostostal Warszawa.

Na poziomie -1 zostanie zlokalizowany parking podziemny na 50 stanowisk postojowych dla samochodów osobowych oraz 5 miejsc postojowych dla jednośladów. W podziemiu zaprojektowano także niezbędne pomieszczenia techniczne oraz rezerwę magazynową.

Całkowita powierzchnia projektu wyniesie 7 447,87 m2, z czego 1 900 m2 przeznaczone będzie pod zabudowę. Za realizację kontraktu odpowiada Oddział Centralny Mostostalu Warszawa pod dyrekcją Artura Soczewicy. Dyrektorem Kontraktu, którego wartość wyceniona została na 32 942 965,30 zł brutto został Arkadiusz Biniek, Kierownikiem Budowy Marek Kęsy. Zakończenie prac przewidziane zostało na listopad 2018 roku.

 

Przedmiot umowy: „Budowa nowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim”

Zamawiający:  Miasto Piotrków Trybunalski 
Generalny wykonawca: Oddział Centralny Mostostal Warszawa  
Dyrektor Kontraktu:  Arkadiusz Biniek  
Kierownik Budowy: Marek Kęsy 
Parametry techniczne:

  • Powierzchnia całkowita: 7 447,87 m2
  • Powierzchnia zabudowy: 2 661 m2
  • Powierzchnia netto: 6 800,88  m2
  • Ilość kondygnacji nadziemnych: 2
  • Ilość kondygnacji podziemne 1
  • Kubatura brutto: 79 597,60 m3

Wartość kontraktu brutto: 32 942 965,30 zł 
Termin wykonania zamówienia: listopad 2018 r.