Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa wybuduje kolejny etap osiedla Panoramika w Szczecinie

22 maja 2020

22 maja br. Mostostal Warszawa i Ronson Development zawarły kontrakt na budowę kolejnego etapu osiedla Panoramika w Szczecinie. Wartość kontraktu wynosi 16,70 mln zł netto.

- Satysfakcja Klientów, którzy powracają do Mostostalu Warszawa z kolejnymi zadaniami, to najlepszy dowód na wysoką jakość naszej pracy. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, jakim obdarzył nas Ronson Development, i traktujemy je jako efekt naszej ciężkiej pracy - mówi Jorge Calabuig Ferre, Wiceprezes Zarządu Mostostalu Warszawa. - W czasach niepewności związanej z gospodarczymi i społecznymi skutkami pandemii Mostostal Warszawa rozwija swoją aktywność, również na terenie województwa zachodniopomorskiego, gdzie realizujemy strategiczne inwestycje publiczne i prywatne.

Osiedle Panoramika jest położone na szczecińskim Warszewie, w dzielnicy dobrze skomunikowanej z centrum miasta. W okolicy znajdują się liczne placówki edukacyjne, trasy biegowe i rowerowe, a także szkoła nurkowania. Jest też dużo terenów zielonych, oddalonych nie więcej niż 10 minut drogi od osiedla: Park Kasprowicza, Różanka, Lasek Arkoński czy też Ogród Dendrologiczny S. Kownasa. Mieszkańcy mają też blisko nad Jezioro Głębokie. Osiedle Panoramika powstaje w zabudowie kaskadowej na terenie, który jest nachylony w południową stronę miasta. Naturalne położenie sprawia, że z każdego budynku roztacza się wyjątkowy widok na szczecińską panoramę.

Obiekt, którego dotyczy zawarte porozumienie, to budynek mieszkalny wielorodzinny, określony w dokumentacji projektowej jako budynek "L5", wraz z naziemnymi miejscami postojowymi, niezbędnymi dojściami i dojazdami oraz infrastrukturą towarzyszącą, w tym m.in. sieciami i przyłączami oraz zagospodarowaniem terenu.

Szczegóły zawartego porozumienia
Wartość aneksu: 16,70 mln zł netto
Termin realizacji: 20 mc od rozpoczęcia robót budowlanych
Termin płatności: 30 dni od daty otrzymania faktury
Maksymalny okres gwarancji wynosi 10 lat
Zabezpieczenie należytego wykonania: 10% wartości umowy netto w formie gwarancji bankowej.