Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa wspiera XV Kongres Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych

09 października 2017

XV Kongres PIKS pt.: „Ekspansja zagraniczna przedsiębiorstw polskiej branży konstrukcji stalowych na rynek niemiecki i skandynawski” odbędzie się w dniach 10-11 października w Centrum Konferencyjnym Holiday Inn w Józefowie pod Warszawą. Partnerem kongresu jest UDT-CERT – jednostka Urzędu Dozoru Technicznego zajmująca się certyfikacją systemów zarządzania i wyrobów według norm europejskich. Mostostal Warszawa, jako wieloletni członek- założyciel Izby, został jednym ze sponsorów wydarzenia.

Głównym tematem rozważań podczas XV Kongresu Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych będzie ekspansja zagraniczna polskich firm branży stali oraz szanse i zagrożenia, z jakimi muszą sobie radzić polscy przedsiębiorcy w obszarze krajów niemieckojęzycznych. W trakcie Kongresu odbędą się dwa panele dyskusyjne, w których wezmą udział przedstawiciele firm członkowskich PIKS. Na temat specyfiki rynku skandynawskiego i niemieckiego, w tym m.in. różnic kulturowych, które często utrudniają nawiązywanie międzynarodowych relacji biznesowych, wypowiedzą się przedstawiciele firm oraz międzynarodowych organizacji gospodarczych. Innym istotnym tematem poruszanym przez uczestników będzie także minimalizacja ryzyka finansowego związanego z podejmowaniem działalności za granicą. W trakcie kongresu referat wygłosi prof. Dariusz Rosati, były minister spraw zagranicznych (1995-1997), obecnie poseł Parlamentu Europejskiego. Kongres zakończy się uroczystą galą, na której m.in. zostaną przyznane i przedłużone Certyfikaty Producenta i Współproducenta Konstrukcji Stalowych.

W nawiązaniu do inwestycji zagranicznych przypomnijmy, że Grupa Mostostal Warszawa posiada doświadczenie we współpracy biznesowej z zagranicznymi inwestorami. Obecnie Mostostal Warszawa jest głównym dostawcą prefabrykatów do duńskiego mostu na fiordzie Roskilde. W przeszłości spółka zasłynęła jako wykonawca konstrukcji stalowych do najwyższego wówczas budynku w Europie – Commerzbank Tower we Frankfurcie. Warto również nadmienić, że spółka Grupy Kapitałowej Mostostal Warszawa - Mostostal Kielce specjalizuje się w produkcji i montażu konstrukcji stalowych.

Polska Izba Konstrukcji Stalowych jest organizacją samorządu gospodarczego, powołaną w czerwcu 1996 r. Izba zrzesza ok. 150 firm, w tym m.in. wytwórnie konstrukcji stalowych i przedsiębiorstwa montażowe, firmy współpracujące w zakresie produkcji i dystrybucji stali, a także jednostki naukowe, badawcze, projektowe i specjalistyczne. Mostostal Warszawa jest jednym z członków-założycieli Izby.