Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa SA wybuduje najnowocześniejszy Aquapark w Europie!

22 grudnia 2014

Mostostal Warszawa SA podpisał z Regionalnym Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. umowę na budowę Parku Wodnego w Tychach. Wartość kontraktu wynosi 114 611 400,00 brutto. Obiekt ma być gotowy na wiosnę 2017 roku.

Tyski Park Wodny powstanie przy ul. Sikorskiego, w pobliżu Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany i będzie jednym z najnowocześniejszych w Europie. W obiekcie znajdzie się kompleks basenów sportowych z ruchomym dnem, strefa fitness, siłowni i wellness, dwupoziomowa przestrzeń rekreacyjna, unikatowe zjeżdżalnie, strefa saun wewnętrznych, symulator surfingu i coś czego w Polsce jeszcze nie było – zjeżdżalnia Aqualoop, czyli specjalna kapsuła z otwieraną
podłogą, z której zjedziemy w dół z prędkością 3xG, czyli trzykrotnie większą w stosunku do przyciągania ziemskiego.

Jak przystało na Aquapark w mieście słynącym z produkcji piwa znajdzie się w nim również łaźnia piwna. Po nagrzaniu ciała w saunie, będzie można odbyć 20-minutową kąpiel w balii wypełnionej wodą zmieszaną z piwem i na koniec odpocząć na łóżku zasłanym... sianem. W obiekcie, oprócz strefy basenowej, rekreacyjnej i sportowej, znajdzie się też unikatowe centrum edukacyjne, obrazujące właściwości wody. Powierzchnia użytkowa budowli wyniesie 16 tys. m²., z czego 1,7 tys. m² to powierzchnia basenów (400 m² to baseny zewnętrzne).

Tyski Aquapark ma być również pierwszym tego typu obiektem w Polsce, który będzie samowystarczalny energetycznie. Do produkcji energii elektrycznej i ciepła w Parku Wodnym wykorzystywany będzie biogaz powstający w Oczyszczalni Ścieków w Tychach. Eksperci wyliczyli, że taki sposób zaopatrzenia obiektu w energię, da oszczędności rzędu kilku mln zł rocznie.

Inwestor: Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A.
Generalny Wykonawca: Mostostal Warszawa SA - Oddział Południowy
Nazwa: Budowa Parku Wodnego w Tychach
Termin realizacji: 29 m-cy
Wartość kontraktu: 114 611 400,00 brutto

Zakres prac:
1. Budowa Budynku głównego o:
- powierzchni zabudowy ok. 7545 m2
- powierzchni użytkowej ok. 15 554 m2
- kubaturze brutto ok. 109 863 m3
- powierzchni luster wody ok. 1 687 m2

2. Budowa budynku technicznego wraz z złącznikiem i powierzchni zabudowy ok.
393 m2 o:
- powierzchni użytkowej ok. 345 m²
- kubaturze brutto ok. 1 769 m³

3. Budowa parkingu

4. Budowa sauny zewnętrznej o powierzchni zabudowy ok. 44 m2 o:
- powierzchni użytkowej ok. 38 m²
- kubaturze ok. 70 m3

5. Budowa obiektu gospodarczego o powierzchni zabudowy ok. 42 m2

6. Budowa dróg wewnętrznych, placów, tarasów i chodników o powierzchni zabudowy ok. 10 217 m2
wraz z niezbędnymi: instalacjami w tym: wodno-kanalizacyjnymi, wentylacyjnymi, gazową, biogazową, co. i chłodu, odzysku ciepła, węzłami produkcji chłodu i ciepła (w tym zabudowa dwóch agregatów prądotwórczych o mocy elektrycznej 400 kW każdy), technologii wody basenowej, elektrycznej, teletechnicznej, AKPiA oraz przyłączami: wody, ścieków sanitarnych i wód deszczowych, co. oraz niezbędnym wyposażeniem.