Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa rozwija się w budownictwie energetycznym. Spółka z kontraktem na ciepłownię o mocy 132 MW

29 sierpnia 2018

28 sierpnia br. Mostostal Warszawa zawarł z Elektrociepłownią Stalowa Wola S.A. kontrakt na budowę rezerwowego źródła ciepła. Wartość kontraktu to 55 mln zł.

- W obszarze budownictwa energetycznego Mostostal Warszawa rozwija się w ciepłownictwie. Rezerwowa kotłownia, którą zbudujemy w Stalowej Woli, skutecznie zabezpieczy dostawy ciepła do miasta - mówi Jorge Calabuig Ferre, Wiceprezes Zarządu Mostostalu Warszawa S.A.

Rezerwowe źródło ciepła będzie się składać z trzech kotłów wodnych o mocy 36 MWt każdy, jednego kotła wodnego o mocy 12 MWt oraz kotła parowego o wydajności 15 t/h (moc: 12 MWt). Całkowita moc budowanej ciepłowni wyniesie zatem 120 MWt, a łącznie z kotłem parowym 132 MWt.

- Cieszę się, że Mostostal Warszawa będzie mógł po raz kolejny pokazać swoje unikalne kompetencje w zakresie budownictwa energetycznego. Po realizowanym z sukcesem projekcie budowy bloków 5 i 6 w Elektrowni Opole czas na mniejsze, ale również ambitne i złożone technologicznie zadania - mówi Paweł Żbikowski, Dyrektor Obszaru Energetyki i Przemysłu w Mostostalu Warszawa.

Ciepłownia pozwoli na zaspokojenie około 70% zapotrzebowania na energię cieplną w szczycie sezonu grzewczego. Odbiorcami produkowanego ciepła mają być dwa niezależne układy ciepłownicze oraz odbiorcy pary technologicznej.

Szczegóły kontraktu
Nazwa zadania: Budowa rezerwowego źródła ciepła w Elektrociepłowni Stalowa Wola S.A.
Wartość umowy: 55 mln PLN brutto
Termin realizacji: 15 miesięcy
Termin płatności: 30 dni od daty otrzymania faktury
Okres gwarancji wynosi 24 miesiące - Okres Podstawowy, oraz 60 miesięcy - Okres Wydłużony
Zabezpieczenie należytego wykonania: 10% wartości umowy