Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa podwójnie doceniony

26 stycznia 2017

Podczas XIV Gali Builder Awards, która odbyła się 25 stycznia w warszawskim Multikinie Złote Tarasy, nagrodzono przedsiębiorstwa oraz menadżerów, których działania odniosły sukces w minionym 2016 roku. W gronie laureatów znalazł się Prezes Mostostal Warszawa, Andrzej Goławski.

Mostostal Warszawa został uhonorowany tytułem Budowlanej Firmy Roku. Spółce przyznano nagrodę za silną pozycję jako generalnego wykonawcy, rzetelność, oferowanie wysokiej jakości usług, stabilność prowadzonej działalności oraz osiągnięcia inwestycyjne wyróżniające Mostostal Warszawa na tle konkurencji. Na liście inwestycji ukończonych w 2016 roku przez firmę znajdują się m.in. dwa mosty kompozytowe, nowoczesna hala sportowa w Zakopanem, Centrum Kreatywności Targowa powstałe w ramach programu rewitalizacji warszawskiej Pragi czy terminal pasażerski portu lotniczego Olsztyn-Mazury.

Honorowe wyróżnienie – tytuł Osobowości Branży – przypadło w udziale współtwórcy tych sukcesów, Prezesowi Mostostal Warszawa, Andrzejowi Goławskiemu. Jury doceniło obrany przez prezesa model zarządzania spółką, który skutecznie przekłada się na poszerzanie potencjału i przewagi konkurencyjnej firmy. Ponadto, nagrodę wręczono liderowi spółki w uznaniu za przedsiębiorczość i intuicję biznesową, wpływające zarówno na rozwój firmy, jak i budownictwa w Polsce.

Cieszę się, że ponownie znaleźliśmy się w gronie nagrodzonych. W ostatnich miesiącach otrzymaliśmy wiele wyróżnień branżowych, np. Top Builder, Polski Produkt Przyszłości, Kreator Budownictwa czy Laur Innowacyjności. Tytuł Budowlanej Firmy Roku jest kolejnym dowodem na to, że nasze działania i osiągnięcia, w tym budowa dwóch obiektów mostowych w oparciu o nowo opracowaną innowacyjną technologię, nie przechodzą niezauważane, a środowisko nie tylko nas obserwuje, ale i nagradza za nasze osiągnięcia. To bardzo motywuje do dalszego rozwoju i zarazem stanowi sygnał, że kierunek naszych działań jest słuszny – skomentował Andrzej Goławski, Prezes Mostostal Warszawa.

Gala Builder Awards organizowana jest przez wydawcę miesięcznika „Builder”. Na czele kapituły konkursowej zasiadał prof. dr hab. inż. Leonard Runkiewicz z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Techniki Budowlanej oraz przewodniczący Rady Programowej i Naukowej miesięcznika „Builder”. Uczestnikami wydarzenia byli przedstawiciele branży budowlanej: najważniejsze w kraju stowarzyszenia i organizacje budowlane, firmy wykonawcze, producenci i dostawcy rozwiązań, projektanci oraz inwestorzy, jak również instytucje działające na rzecz rozwoju tego sektora.