Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa podpisał nowy kontrakt ze spółką Mondelēz International RD&Q

16 lutego 2018

Mostostal Warszawa podpisał nowy kontrakt ze spółką Mondelēz International RD[&]Q. W ramach zadania Oddział Zachodni Mostostalu Warszawa pod dyrekcją Marcina Sierpowskiego przeprowadzi kompleksową rozbudowę na terenie Centrum Badań, Rozwoju i Jakości w Bielanach Wrocławskich. Wartość podpisanej umowy wynosi 12 350 000 zł.

Centrum Badań, Rozwoju i Jakości Mondelēz International mieszczące się na Bielanach Wrocławskich zostało oficjalnie otwarte w czerwcu 2017 roku. Jest częścią globalnej sieci ośrodków badawczo-rozwojowych spółki Mondelēz International i jednym z trzech tego typu obiektów w Europie. W ośrodku przeprowadzane są m.in. badania nad recepturami powszechnie znanych i lubianych ciastek i czekolad.

Oddział Zachodni Mostostalu Warszawa pod dyrekcją Marcina Sierpowskiego właśnie podpisał umowę z Mondelēz International RD[&]Q, w ramach której przeprowadzi kompleksową rozbudowę centrum badawczo-rozwojowego wraz z instalacjami elektrycznymi, sanitarnymi i technologicznymi. Realizacja kontraktu ma się zakończyć w sierpniu br.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się nawiązać współpracę z wiodącą na polskim rynku firmą z branży FMCG. Pozyskany kontrakt stanowi dla nas duży dowód zaufania ze strony klienta prywatnego, które jest szczególnie istotne w kontekście dalszych możliwości rozwoju firmy - zaznaczył Zbigniew Przybyłowicz, Dyrektor Handlowy w Oddziale Zachodnim Mostostalu Warszawa.

Kontrakt będzie realizowany w formule „wybuduj”. Na bazie warunków FIDIC dla prawidłowej realizacji wsparciem będzie inżynier kontraktu PM Group Wrocław, który prowadził procedurę przetargową i jednocześnie jest autorem dokumentacji projektowej.

Mondelēz International to jeden ze światowych liderów słodkich przekąsek. Działający w 165 krajach koncern jest właścicielem marek wartych miliardy dolarów. W ofercie Mondelēz Polska znajdują się m.in. słynne ciastka Oreo, LU, Petitki, Lubisie, Delicje, SAN, Łakotki, czekolady Milka i Alpen Gold czy wafelki Prince Polo. Oprócz centrum badawczo-rozwojowego w Bielanach Wrocławskich, firma Mondelēz posiada w Polsce siedem zakładów produkcyjnych, w tym fabrykę czekolady w Skarbimierzu, w której uruchomiono jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych.

Przedmiot umowy: Rozbudowa centrum badawczo-rozwojowego dla Mondelēz International RD[&]Q Sp. z o.o. w Bielanach Wrocławskich

Zamawiający: Mondelēz International RD[&]Q Sp. z o.o 
Inżynier kontraktu: PM Group Wrocław 
Wykonawca: Oddział Zachodni Mostostal Warszawa S.A. 
Wartość kontraktu netto: 12,35 mln zł 
Termin realizacji: 6 miesięcy