Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa podpisał kontrakt z Acciona Nieruchomości Wilanów

28 października 2016

Mostostal Warszawa ponownie nawiązał współpracę wewnątrz Grupy Acciona. Na zlecenie dewelopera Acciona Nieruchomości Wilanów spółka wybuduje budynek wielorodzinny Nova Atmosfera przy ul. Teodorowicza. Inwestycję zlokalizowaną na Błoniach Wilanowskich będzie realizował Oddział Centralny firmy pod dyrekcją Artura Soczewicy. Kierownikiem Kontraktu został Robert Nowak, a Kierownikiem Budowy Robert Tomaszewski. Umowa opiewa na kwotę blisko 37 mln zł netto.  

Przedmiotem umowy jest budowa pojedynczego budynku mieszkalnego B4 na terenie miasteczka Wilanów. Obiekt znajduje się w sąsiedztwie Apartamentów Atmosfera, których wykonawcą był również Mostostal Warszawa. Działka, na której powstanie nowa nieruchomość mieści się w rejonie ulic Klimczaka i Teodorowicza. Podpisanie umowy miało miejsce w dniu 28.10.2016 r. Mostostal Warszawa reprezentowali: José Ángel Andrés López, Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju Biznesu oraz Artur Soczewica, Dyrektor Oddziału Centralnego. Ze strony inwestora Acciona Nieruchomości obecne były Beata Kwiatkowska Latosińska - Członek Zarządu i Monika Kostrzębska – Członek Zarządu. Wartość kontraktu wynosi 36 900 000 zł netto.

Po raz kolejny Mostostal Warszawa będzie realizował zadanie z zakresu budownictwa mieszkalnego, tym razem jednak dla spółki, która podobnie jak Mostostal Warszawa, należy do Grupy Acciona. Niewątpliwie ten kontrakt ma dla nas duże znaczenie dla budowania dobrych relacji w ramach naszej grupy. Zależy nam na tym, aby zacieśniać partnerstwo pomiędzy Acciona Nieruchomości a Mostostalem. Wierzę, że kontrakt, który podpisaliśmy, pozwoli nam osiągać wspólne cele na jak najwyższym poziomie – powiedział José Ángel Andrés Lopez Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju Biznesu Mostostalu Warszawa.

- Kompleks mieszkalny Nova Atmosfera zaprojektowało biuro projektów MAZM Sp. z o.o. Budynek będzie posiadał pięć kondygnacji naziemnych oraz część podziemną. W ofercie inwestycji znajdują się 134 mieszkania o powierzchni od 33 m2 do 141 m2. Dbając o komfort mieszkańców, deweloper przewidział usytuowanie nie więcej niż czterech mieszkań na piętrze – dodaje Artur Soczewica, Dyrektor Oddziału Centralnego.

Sam obiekt jest położony w zacisznym miejscu, z dala od gwaru ruchliwych ulic, zapewniając przyjazną przestrzeń do wypoczynku. Lokatorzy będą mieli dostęp do przestronnego, widnego dziedzińca. Mieszkania zlokalizowane na parterze zostaną wyposażone w ogródki i tarasy, a w przypadku lokali na piętrze będą to balkony i przestronne loggie. Istnieje także możliwość wykupienia komórek lokatorskich oraz miejsc postojowych w garażu podziemnym. Dla wygody rodzin z dziećmi oraz cyklistów w budynku znajdą się również pomieszczenia przeznaczone wyłącznie do przechowywania wózków i rowerów. Z kolei na parterze przewidziano miejsce dla ośmiu lokali usługowych.

 

Przedmiot umowy: Zespół budynków mieszkalnych z garażami podziemnymi i towarzyszącymi usługami w Warszawie przy ul. Abp. Teodorowicza (Wilanów) – budynek B4 

Inwestor: Acciona Nieruchomości Wilanów Sp. z o.o. 
Wykonawca: Mostostal Warszawa 
Kierownik Kontraktu: Robert Nowak 
Kierownik Budowy: Robert Tomaszewski 
Powierzchnia zabudowy: 3 532,29 m
Powierzchnia użytkowa:

  • części podziemnej:3 429 03 m2
  • części nadziemnej:11 900 82 m2

Powierzchnia całkowita:  18 742,95 m
Liczba kondygnacji

  • naziemnych: 4+1
  • podziemnych: 1

Kubatura: 69 612,84 m
Ilość mieszkań: 134 
Ilość miejsc garażowych: 211 
Lokale usługowe:
Wartość kontraktu:  36,90 mln zł netto 
Termin realizacji: 2016-2018