Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa piknikuje wspólnie z Wodociągami Warszawskimi!

15 marca 2016

19 marca na Płycie Desantu w okolicach Portu Czerniakowskiego odbędzie się piknik rodzinny z okazji Światowego Dnia Wody. Na ten dzień Wodociągi Warszawskie przygotowały masę niespodzianek i atrakcji dla rodziców oraz ich pociech. Włączając się w te obchody Mostostal Warszawa, zaprasza do wspólnej zabawy. Wzniesiemy toast za zdrowie warszawiaków... kranówką!

W zeszłym roku Mostostal Warszawa podpisał kontrakt na budowę siedziby Miejskich Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK), którą realizują nasi koledzy z Oddziału Centralnego. Nasza firma od lat troszczy się także o komfort mieszkańców stolicy, co i raz oddając do użytku inwestycje, które są realizowane w linii zrównoważonego budownictwa. Ekologiczne realizacje Mostostalu Warszawa, jak np. oczyszczalnia ścieków „Czajka”, są najlepszym przykładem pozytywnych zmian, które zachodzą w otoczeniu, takich, które przyczyniają się do poprawy jakości naszego codziennego życia.

Warto wiedzieć, co jest dobre i co nam służy, a sposób na to, by cieszyć się zdrowiem, mamy na wyciągnięcie ręki. Wystarczy sięgnąć do kranu. Mostostal Warszawa ma w tym swój nie mały udział. W 2010 r. w zabytkowym obiekcie Zakładu Wodociągu Centralnego nasza firma zakończyła modernizację technologii, co umożliwiło wyeliminowanie chloru w procesie dezynfekcji wody. Dzięki temu poprawie uległ nie tylko smak, ale i zapach warszawskiej kranówki. Więcej szczegółów o tym, dlaczego warto pić niezabutelkowaną wodę, dowiemy się w trakcie pikniku, który odbędzie się w tą sobotę. Po raz kolejny Mostostal Warszawa wspiera tą inicjatywę i zachęca do udziału w wydarzeniu.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) organizuje piknik rodzinny z okazji Światowego Dnia Wody już piąty rok z rzędu, aby namawiać warszawiaków do picia wody z kranu. 19 marca w Porcie Czerniakowskim stanie ogrzewana hala namiotowa, która będzie centralnym miejscem obchodów. Impreza rozpocznie się o godzinie 11:00.

 

 

 

 

A co w programie?

  • spacer brzegiem Wisły,
  • doświadczenia z użyciem wody,
  • budowanie maszyny Einsteina,
  • wiele gier i zabaw dla najmłodszych,
  • konkursy z nagrodami i nie tylko...

... uczestnicy będą mogli skorzystać z porad dietetyków, dowiedzą się, czemu warto zamienić słodkie napoje na wodę z kranu, a także będą mogli wziąć udział w kursie pierwszej pomocy. Obchody zakończy koncert Rafała Brzozowskiego. Będzie również okazja, by zwiedzić słynną Stację Filtrów przy ulicy Raszyńskiej, z której płynie smaczna kranówka, a w której Mostostal Warszawa dokonał modernizacji.

Zapraszamy do wspólnego piknikowania!