Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa partnerem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

08 maja 2017

Kongres w Katowicach odbędzie się w dniach 10-12 maja br. Czekają nas trzy dni debat, ponad 100 sesji tematycznych i 700 prelegentów z całego świata. Do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach przyjadą najważniejsi przedstawiciele świata biznesu, prezesi czołowych firm działających na polskim rynku, politycy i eksperci z kraju i zagranicy.

Mostostal Warszawa został partnerem wydarzenia oraz partnerem sesji tematycznych poświęconych budownictwu i nauce dla przemysłu. Na zaproszenie organizatorów IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG) z ramienia Mostostal Warszawaudział w wydarzeniu wezmą: Andrzej Goławski, Prezes Zarządu, Sławomir Barczak, Dyrektor Obszaru Infrastruktury i Juliusz Żach, Kierownik Działu Badań i Rozwoju.

Oprócz tego Mostostal Warszawa będzie aktywnym uczestnikiem dwóch debat tematycznych. W dyskusji poświęconej kondycji polskiej branży budowlanej, możliwościom ekspansji zagranicznej oraz relacjom pomiędzy zamawiającym a wykonawcą weźmie udział Prezes Andrzej Goławski.  W debacie, która odbędzie się 11 maja, głos zabiorą również eksperci związani z branżą, w tym Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu, wiceminister infrastruktury i budownictwa oraz prezesi zarządów największych spółek budowlanych w Polsce. Dzień później, o tym, co nauka ma wspólnego z przemysłem, o integracji obu środowisk i roli Narodowego Instytutu Technologicznego wypowiedzą się przedstawiciele firm i instytucji, którym bliskie są innowacje i działalność badawczo-rozwojowa. W gronie ekspertów obok, m.in. KGHM Polska Miedź SA, PKN ORLEN SA, AGH w Krakowie wystąpi Juliusz Żach, Kierownik Działu Badań i Rozwoju Mostostal Warszawa.  

Udział w EKG służy wymianie poglądów i pozwala dowiedzieć się, co się dzieje i co będzie dziać się na rynku inwestycyjnym w Polsce. Najbardziej trafne oceny, interesujące opinie, uznani na rynku eksperci wyznaczający kierunki w branży – z tych powodów warto się pojawić w Katowicach.  W tegorocznej agendzie Kongresu przewidywanych jest kilka sesji poświęconych krajowej energetyce, rynkowi mocy. Będzie się też mówić o gazownictwie, ciepłownictwie. Bardzo interesujące zagadnienia z punktu widzenia działalności energetycznej Mostostalu, którą chcemy dalej rozwijać – powiedział Andrzej Goławski, Prezes Mostostal Warszawa.

Kongres zawsze stanowi otwarte forum debaty i porusza najważniejsze tematy z punktu widzenia przyszłości Europy, rewolucyjne wyzwania, przed którymi stoi kontynent europejski, aktualne trendy i zjawiska zachodzące na rynku. Bogata formuła i otwartość organizatorów na poglądy różnych środowisk dodatkowo zwiększa zainteresowanie wydarzeniem. W tegorocznej edycji udział potwierdzili reprezentaci administracji unijnej, polskiego rządu, krajowego i europejskiego parlamentu, ministrowie i wiceministrowie z całego świata, przedstawiciele biznesu i zarządów największych firm, eksperci i liderzy opinii, m.in. Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów, Krzysztof Tchórzewski, minister energii, Jerzy Buzek, były przewodniczący Parlamentu europejskiego, przedstawiciele Polskiego Funduszu Rozwoju,Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE), UDT, PARP, ARP, PGE, Enea, Grupy Tauron, NCBiR, posłowie Parlamentu Europejskiego.

Europejski Kongres Gospodarczy jest organizowany od 2009 r. i jest jednym z najważniejszych spotkań biznesowych. EKG to ponad sto debat i spotkań; wysoka zawartość merytoryczna i aktualność tematów; rzesza fachowców i osobowości aktywnie zaangażowanych w rozwój życia społeczno-gospodarczego Polski oraz najbardziej rozpoznawalne i szanowane postacie sfery publicznej i biznesowej. Nie mogło nas tam zabraknąć.