Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa obsypany nagrodami w konkursie Budowa Roku!

24 czerwca 2015

Podczas jubileuszowej, XXV edycji najbardziej prestiżowego konkursu budowlanego w Polsce – Budowa Roku – inwestycje realizowane przez Mostostal Warszawa zostały nagrodzone w 3 kategoriach konkursowych, a w dwóch z nich zdobyły pierwsze miejsce. Spółka otrzymała również specjalne wyróżnienie przyznane z okazji 25-lecia konkursu.

Nagrody wręczono podczas XXV Gali „Budowa Roku”, która odbyła się 23 czerwca br.,
w Gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie. Konkurs trwa nieprzerwanie od 25 lat, a patronat nad tegoroczną edycją objęli: Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego i Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Jego celem jest wyłonienie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne.

Mostostal Warszawa jest wielkim zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu „Budowa Roku 2014”. Zdobył dwie nagrody I stopnia oraz jedną III stopnia, a także tytuł „Zasłużonym dla Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa” przyznawany firmom, których inwestycje były wielokrotnie nagradzane i doceniane przez ekspertów rynkowych.

Zdobyte tytuły:
• Tytuł „Budowa Roku 2014” i nagroda I stopnia w kategorii „Obiekty oceniane indywidualnie” za rozbudowę Filharmonii Śląskiej w Katowicach.
Nagrodę odebrał Dariusz Bomba – Kierownik Kontraktu Mostostal Warszawa.
• Tytuł „Budowa Roku 2014” i nagroda I stopnia w kategorii „Obiekty sportowe” za budowę Hali Widowiskowo Sportowej - Tauron Arena w Krakowie.
Nagrodę odebrali: Janusz Stanaszek, Dyrektor Oddziału Południowego i Jacek Mglej – Kierownik Kontraktu Mostostal Warszawa.
• Nagroda III stopnia w kategorii „Obiekty przemysłowe” za realizację Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Sosnowcu.
Nagrodę odebrał Maciej Popiołek –Kierownik Kontraktu Mostostal Warszawa i Jan Boczar - Przedstawiciel Wykonawcy – Kierownik Zespołu.
• Tytuł „Zasłużonym dla Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa”.
Nagrodę odebrał Alojzy Malczak -Dyrektor Obszaru Budownictwa Ogólnego Mostostal Warszawa.

„Nagrody uzyskane w trwającym nieprzerwanie od 25 lat konkursie to ogromne wyróżnienie i uhonorowanie 70-letniej tradycji i myśli inżynierskiej spółki Mostostal Warszawa. Nasz dorobek, pozycja na rynku i innowacyjne podejście do każdej z realizowanych inwestycji zostało zauważone przez ekspertów rynkowych, którzy przyznając tytuł „Zasłużonym dla Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa” sprawili, że jesteśmy jeszcze bardziej dumni ze zrealizowanych projektów oraz mamy energię do pracy nad kolejnymi inwestycjami. Chciałbym również serdecznie pogratulować i podziękować zespołom realizującym nagrodzone inwestycje. Bez Waszego wkładu i zaangażowania – nasz sukces nie byłby możliwy”. – powiedział Alojzy Malczak, Dyrektor Obszaru Budownictwa Ogólnego Mostostal Warszawa.

Od 1990 roku w konkursie Budowa Roku udział biorą inwestorzy, wykonawcy i projektanci – autorzy największych i najciekawszych inwestycji w Polsce. W jubileuszowej, XXV edycji konkursu udział wzięło 48 firm, a 43 z nich przeszło do ostatniego etapu i zostało nagrodzonych podczas uroczystej Gali.