Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa na Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości

27 października 2015

Ponad 100 studentów uczestniczyło w wykładzie Mostostalu Warszawa, który odbył się 21 października 2015 r. w ramach Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości na Politechnice Opolskiej. Naszą firmę reprezentowali: Kamil Wituń, Kierownik Działu Głównego Technologa/Pełnomocnik ds. Zakładowej Kontroli Produkcji oraz Justyna Wlazło, Specjalista ds. Rekrutacji i Rozwoju Personalnego.

Tematem przewodnim spotkania było: „Betonowanie fundamentu kotłowni bloku energetycznego nr 5 na terenie Elektrowni Opole – technologia i logistyka”. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem studentów ostatnich lat kierunków takich, jak: budownictwo, logistyka, zarządzanie i inżynieria produkcji, elektrotechnika czy automatyka i robotyka.

Studenci Politechniki Opolskiej mieli szansę zapoznać się z największą inwestycją przemysłową w Polsce po 1989 roku, którą realizuje m.in. nasza firma. Dzięki udziałowi w spotkaniu dowiedzieli się, że pod koniec kwietnia 2015 roku w m. Brzezie k. Opola miało miejsce betonowanie jednego z największych elementów konstrukcyjnych, zaliczanych do elementów masywnych, w ostatnich kilkudziesięciu latach w Polsce. W przeciągu zaledwie 6 dni wbudowano mieszankę betonową w ilości 18 478 m3, którą wyprodukowano i dostarczono z 6 wytwórni betonu towarowego. Spotkanie to było także okazją do przybliżenia historii naszego przedsiębiorstwa i specyfiki jego działalności na rynku budowlanym.

Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości to odbywający się od roku 2013 cykl wykładów, który jest skierowany do studentów ostatniego semestru studiów stacjonarnych różnych kierunków Politechniki w Opolu. Organizatorami tego wydarzenia są Prorektor ds. dydaktyki oraz Dział Współpracy i Rozwoju Politechniki Opolskiej.

Tematyka zajęć dotyczy przede wszystkim nowatorskich rozwiązań stosowanych w praktyce zarządzania firmą, a ich celem jest zwiększanie wiedzy studentów na temat funkcjonowania przedsiębiorstw pochodzących z branży, z którą wiążą swoją przyszłość. Wykłady prowadzone są przez praktyków, przedstawicieli firm takich branż jak: automatyka przemysłowa, IT i branża budowlana.