Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa na Akademickich Targach Pracy

23 marca 2015

Dziesiątki stoisk, setki ofert oraz tysiące zainteresowanych studentów i absolwentów – tak w skrócie wyglądały Akademickie Targi Pracy zorganizowane już po raz siódmy przez Biuro Karier Politechniki Opolskiej.

Akademickie Targi Pracy skierowane są nie tylko do studentów, ale i do absolwentów wszystkich opolskich uczelni. Celem jest skuteczna promocja pracodawców, wspieranie przedsiębiorczości akademickiej, a także umożliwienie bezpośredniego kontaktu między absolwentami, studentami a pracodawcami.

Na Targach, które odbyły się 18 marca br., swoje stoiska wystawiło ponad 45 firm zarówno kluczowych dla regionu, takich jak Mostostal Warszawa czy Grupa Górażdże, jak i tych dopiero wchodzących na rynek Opolszczyzny. Łączyła je jedna wspólna cecha – chęć zaciekawienia przybyłych uczestników swoją ofertą. Cel ten zrealizowany został w 100% – zainteresowani mogli zapoznać się z licznymi ofertami praktyk, staży oraz pracy, a także wymaganiami, które przed potencjalnymi pracownikami stawiają przyszli pracodawcy. Każdy student i absolwent mógł znaleźć coś dla siebie – prezentowane były oferty dla, budowlańców, automatyków, informatyków, mechaników, ale także dla specjalistów z zakresu administracji, ekonomii czy inżynierii produkcji.
Mostostal Warszawa na Targach reprezentowali: Paweł Żbikowski – Dyrektor Projektu Budowy Bloków Energetyczny nr 5 i 6 w Elektrowni Opole oraz Justyna Wlazło – Specjalista ds. Rekrutacji i Rozwoju Personalnego.

Stoisko Mostostalu Warszawa cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników Targów. Wielu z odwiedzających nas studentów takich kierunków jak: budownictwo, energetyka, elektrotechnika, inżynieria środowiska, logistyka było bardzo zainteresowanych możliwością odbycia praktyk na projekcie Budowy bloków energetycznych nr 5 i 6 w Elektrowni Opole. Przypomnijmy, iż jest to obecnie jedna z największych inwestycji przemysłowych w Europie, i największa inwestycja w Polsce po 1989 roku.

Mostostal Warszawa od lat inwestuje w młode talenty, zapewniając studentom możliwość odbycia praktyk przy wielu prestiżowych projektach. Na pewno nasz udział w tym wydarzeniu zaowocuje pozyskaniem kolejnych zgłoszeń do pracy czy na praktyki, a dla najlepszych może okazać się obiecującym wstępem do dalszej współpracy z firmą.

„Dla młodych ludzi niezwykle istotna jest możliwość współpracy w gronie profesjonalistów, jak również udział w realizacji różnorodnych i ciekawych projektów, dlatego tak dużym zainteresowaniem wśród studentów cieszyło się nasze stoisko. Nie bez znaczenia jest też fakt, że firma umożliwia swoim pracownikom korzystanie z rozbudowanego pakietu świadczeń socjalnych, na który składają się m.in. grupowe ubezpieczenie na życie, prywatna opieka medyczna, karta sportowa Multisport, czy dofinansowanie aktywności kulturalnej – bo o to też często pytali nas studenci” - powiedziała Justyna Wlazło.