Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa mecenasem pierwszej rocznicy otwarcia Jordanek

10 listopada 2016

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki obchodzi swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji Prezydent Torunia, Michał Zaleski oraz prezes CKK Jordanki, Grzegorz Grabowski zapraszają wszystkich na koncert znakomitego zespołu 5’nizza! Mostostal Warszawa, generalny wykonawca obiektu, sprawuje mecenat honorowy nad wydarzeniem.   

Minął już rok od kiedy Toruń wzbogacił się o najnowocześniejszą salę koncertową w Polsce. Od tej pory przeprowadzono tam szereg koncertów, konferencji i spotkań. Obiekt zachwyca swoim wyglądem i wielofunkcyjnością. Z okazji pierwszego jubileuszu w Centrum Koncertowo-Kongresowego odbędzie się impreza, którą uświetni muzyka jednego z największych fenomenów muzycznych współczesnej Ukrainy - duetu 5’nizza. Mostostal Warszawa jest nie tylko generalnym wykonawcą obiektu, ale i mecenasem koncertu rocznicowego.

Grupę 5’nizza tworzą Siergiej Babkin i Andriej „San” Zaporożec. Ich muzyka to połączenie różnych stylów muzycznych od reggae, ragga przez hip-hop i beatbox po muzykę kabaretową i jazz, a nawet punk-rock. Grupa powstała w 2000 roku. Zdobyła uznanie fanów dzięki talentowi i oryginalnemu stylowi. Tysiące osób przychodzi na koncerty 5’nizza, wypełniając po brzegi największe kluby w Europie. Zarówno krytycy, jak i publiczność, określają ich twórczość jako poziom równy muzyce Bob’a Marley’a czy Manu Chao.

Koncert zespołu odbędzie się 19 listopada 2016 roku o godz. 18:00. Już dziś warto zaplanować kulturalny weekend w klimatycznym mieście wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Bilety są już w sprzedaży. Zachęcamy do wspólnego świętowania!