Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa kontynuuje budowę osiedla Panoramika w Szczecinie

09 listopada 2017

Osiedle Panoramika Warszewo rozciągnie swoje widoki na miasto. Mostostal Warszawa podpisał właśnie dwie nowe umowy na realizację kolejnych budynków w szczecińskim projekcie Ronson Development. Łączna wartość obu kontraktów wynosi blisko 52,5 mln zł brutto. Inwestycję zrealizuje Oddział Zachodni Mostostalu Warszawa.

Mostostal Warszawa rozpoczął prace przy osiedlu Panoramika w 2016 roku, zostając generalnym wykonawcą wielorodzinnego budynku ze 122 lokalami mieszkalnymi. Finalnie kompleks mieszkaniowy Panoramika przy ulicy Krasińskiego i Panoramicznej utworzy siedem obiektów, które pomieszczą łącznie 499 mieszkań. W ramach nowo podpisanych umów z Grupą Ronson Oddział Zachodni Mostostal Warszawa będzie realizował czwarty i piąty etap inwestycji. Wartość zakontraktowanych prac wynosi odpowiednio 33 487 000 zł i 18 999 961 zł, co daje w przybliżeniu kwotę 52,5 mln zł brutto.

8 listopada br. w siedzibie inwestora w Warszawie zostały podpisane dwie umowy, które z ramienia Mostostal Warszawa sygnowali: Andrzej Goławski, Prezes Zarządu Mostostal Warszawa i Dariusz Jarek, Dyrektor Obszaru Budownictwa Ogólnego, stronę Inwestora reprezentował Pan Tomasz Łapiński Prezes Zarządu i Andrzej Gutowski Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu.

Grupa Ronson jest wiodącym deweloperem nieruchomości w Polsce i naszym wieloletnim partnerem biznesowym, dlatego bardzo cenimy sobie zaufanie, jakim darzy nas inwestor. Podpisaliśmy dzisiaj dwie nowe umowy, na kolejne etapy realizowanego przez nas osiedla Panoramika w Szczecinie. Bardzo cieszy nas fakt, że nasza współpraca z inwestorem rozwija się o kolejne projekty i możemy wspólnie budować nowy kapitałpowiedział Andrzej Goławski, Prezes Zarządu Mostostal Warszawa.

W zakres umów wchodzi budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych – L3 i L4 – z garażami oraz infrastrukturą towarzyszącą, niezbędnym dojściami i dojazdami, zagospodarowaniem terenu i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Jako pierwszy powstanie budynek L4, który będzie wyposażony w jednopoziomowy garaż podziemny oraz naziemne miejsca postojowe. W zakresie budynku L3 Mostostal Warszawa wykona najpierw stan surowy. Dalsze prace zostaną rozpoczęte w 2019 r. i są określone w drugiej umowie.

Oprócz Panoramiki Mostostal Warszawa realizuje równocześnie inne inwestycje mieszkalne dla Grupy Ronson. W Warszawie są to osiedle Espresso przy ulicy Jana Kazimierza na Woli – IV etap oraz osiedle Nova Królikarnia przy ulicy Jaśminowej na Stegnach. W tym roku ukończyliśmy również Kamienicę Jeżyce w Poznaniu, także dla Ronson Development przypomniał Dariusz Jarek, Dyrektor Obszaru Budownictwa Ogólnego.

Osiedle Panoramika jest położone na szczecińskim Warszewie, w dzielnicy dobrze skomunikowanej z centrum miasta. W okolicy znajdują się liczne placówki edukacyjne, trasy biegowe i rowerowe, a także szkoła nurkowania. Jest też dużo terenów zielonych, oddalonych nie więcej niż 10 minut drogi od osiedla: Park Kasprowicza, Różanka, Lasek Arkoński czy teżOgród Dendrologiczny S. Kownasa.Mieszkańcy mają też blisko nad Jezioro Głębokie. Osiedle Panoramika powstaje w zabudowie kaskadowej na terenie, który jest nachylony w południową stronę miasta. Naturalne położenie sprawia, że z każdego budynku roztacza się wyjątkowy widok na szczecińską panoramę.

Przedmiot umowy I: Panoramika 4 – Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi oraz infrastrukturą towarzyszącą przy ulicy Panoramicznej i Krasińskiego – budynek L4 oraz stan 0 budynku L3

Wartość kontraktu brutto: 33.487.000,77 zł

Przedmiot umowy II: Panoramika 4 – Budynek L3

Wartość kontraktu brutto: 18.999.961,24 zł