Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa generalnym wykonawcą III etapu osiedla Panoramika

22 czerwca 2016

Mostostal Warszawa podpisał kontrakt o wartości 15,7 mln zł (netto) na budowę trzeciego etapu osiedla Panoramika w Szczecinie. W dzielnicy Warszewo stanie wielorodzinny budynek mieszkalny, w którym znajdzie się 122 lokali mieszkalnych. Realizację kontraktu będzie nadzorował Oddział Zachodni Mostostalu Warszawa pod dyrekcją Marzeny Witkowskiej.

Jeszcze niedawno informowaliśmy, że Mostostal Warszawa wkroczył na plac budowy Centrum Handlowego Galaxy w Szczecinie, a już niedługo nasza firma rozpocznie realizację nowej inwestycji w mieście. Ronson Development Partner 4 Sp. z o.o. - Panoramika, Spółka Komandytowa wybrał Mostostal Warszawa generalnym wykonawcą trzeciego etapu osiedla Panoramika przy ulicy Krasińskiego. Wartość netto kontraktu wynosi 15,7 mln złotych. Budowa rozpocznie się w lipcu tego roku i ma się zakończyć w grudniu 2017 r. Za realizację odpowiada Oddział Zachodni pod dyrekcją Marzeny Witkowskiej. Kierownikiem kontraktu został Łukasz Czapla.

W ramach trzeciego etapu Mostostal Warszawa wybuduje budynek, w którym znajdą się 122 lokale mieszkalne, a część z nich objęta będzie krajowym programem Mieszkanie dla Młodych. Projekt zakłada powstanie funkcjonalnych, ustawnych przestrzeni mieszkalnych, dzięki czemu mieszkańcy będą mieli duże możliwości w urządzeniu zarówno małych, jak i dużych powierzchni. W ramach kontraktu Mostostal Warszawa zagospodaruje również teren oraz wybuduje infrastrukturę towarzyszącą na ulicy Krasińskiego. Prace na osiedlu stanowią kontynuację prac wykonanych przez firmę Warbud. Mamy nadzieję na kontynuację prac w tej części Szczecina w ramach budowy dwóch kolejnych etapów osiedla Panoramika, przewidzianych do realizacji przez Inwestora. Wierzymy w to, że w kontynuując dobrą współpracę z firmą Ronson, uda nam się ugruntować pozycję na rynku lokalnym w ramach Oddziału Zachodniego – powiedziała Marzena Witkowska, Dyrektor Oddziału Zachodniego Mostostal Warszawa SA.

Osiedle Panoramika jest położone w dogodnej, dobrze skomunikowanej lokalizacji miasta, zaledwie 10 min od centrum Szczecina. Droga wyjazdowa z kompleksu omija często zakorkowaną ulicę Duńską. W sąsiedztwie Panoramiki znajdują się baseny, parki, jeziora i tereny zielone dogodne zarówno dla spacerowiczów, jak i na krótkie wycieczki. Blisko usytuowane są także przedszkola i żłobki. Miejscową atrakcję stanowi położony nieopodal stok narciarski. Mieszkańcom na pewno przypadną do gustu okoliczne ścieżki rowerowe i biegowe.