Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa dla Akademii Górniczo Hutniczej

06 listopada 2014

Mostostal Warszawa wyremontuje i przebuduje dom studencki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zakres prac obejmuje m.in. zmianę układu oraz przebudowę pokoi mieszkalnych wraz z zapleczem socjalno-gospodarczym i lokalem gastronomicznym. Modernizacja ma na celu podniesienie komfortu oraz polepszenie stanu technicznego budynku. Wartość kontraktu realizowanego przez Oddział Południowy Mostostal Warszawa SA wynosi ponad 23 mln zł brutto.

Krakowski Akademik znajduje się na terenie miasteczka studenckiego Akademii Górniczo-Hutniczej przy ul. Rostafińskiego 11. Jest to budynek wolnostojący o konstrukcji mieszanej, XVII kondygnacyjny, podpiwniczony o długości 36,63 m, szerokości 20,55 m i wysokości 49,40 m. To już czwarta inwestycja, po Centrum Komputerowym, Budynku Cyfronetu i Wydziale Energetyki, realizowana przez Mostostal Warszawa dla Akademii Górniczo-Hutniczej.

„Przedmiot zamówienia jest podzielony na dwie części: remontową i inwestycyjną. Pierwsza obejmuje roboty budowlane tj. remont elewacji wraz z dociepleniem, technologię kuchni, instalacje elektryczne, instalacje odgromowe, instalacje c.o. z wymiennikownią i instalacje wodno-kanalizacyjne. W części inwestycyjnej wykonamy prace obejmujące m.in.: sieć IT, DSO, SAP, oddymianie, CCTV, teletechnikę, kontrolę dostępu, dzwonki, telefony, agregat prądotwórczy oraz wentylację mechaniczną i pożarową” – powiedział Janusz Stanaszek, Dyrektor Oddziału Południowego Mostostal Warszawa.

Nazwa projektu: Remont kapitalny z przebudową wraz z dociepleniem ścian DS-2 przy ul. Rostafińskiego 11 na terenie Miasteczka Studenckiego AGH w Krakowie.
Zamawiający: Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica.
Wykonawca: Mostostal Warszawa (Lider), Przedsiębiorstwo Wdrożeniowe NTB Sp.
z o.o. (Partner).

Oddział Realizujący: Oddział Południowy Mostostal Warszawa SA.
Dyrektor Oddziału: Janusz Stanaszek.
Dyrektor Kontraktu: Artur Sikora.
Kierownik Budowy: Mariusz Rudnik.
Kierownik Elektryczny: Grzegorz Kunicki.
Kierownik Sanitarny: Artur Czopanowski.

Termin realizacji: 8 miesięcy
Wartość: 23 749 442, 88 zł brutto