Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa Budowniczym Polskiego Sportu

27 listopada 2015

Mostostal Warszawa został uhonorowany tytułem i srebrną statuetką Budowniczy Polskiego Sportu w XVI edycji konkursu organizowanego przez Klub Sportowa Polska. Wyróżnienie jest przyznawane za szczególne osiągnięcia w dziedzinie budownictwa sportowego.

Klub Sportowa Polska, już po raz XVI organizuje konkurs Budowniczy Polskiego Sportu, w którym nagradza najbardziej zaangażowane i najprężniej działające na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej firmy, gminy i powiaty. W tegorocznej edycji Mostostal Warszawa został wyróżniony za działalność związaną z budową obiektów sportowych i rekreacyjnych w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem niezwykle ważnych dla polskiego świata sportu obiektów – Kraków Areny i Stadionu Miejskiego w Tychach.

Jak podkreślili organizatorzy, Mostostal Warszawa został doceniony za rzetelne wykonawstwo i odwagę w podejmowaniu skomplikowanych kontraktów na polskim rynku inwestycji sportowych i rekreacyjnych. Za budowanie nowoczesnej infrastruktury, liczne realizacje ważne dla regionów, wpływ na rozwój nowoczesnych i bezpiecznych obiektów dających możliwość powszechnego rozwoju sportu i rekreacji dzieciom, młodzieży i społecznościom lokalnym.

„Już od kilku lat wśród obiektów sportowych i rekreacyjnych nominowanych przez marszałków województw znajdują się te realizowane przez Mostostal Warszawa: hale widowiskowo-sportowe w Łodzi i Krakowie, Centrum rekreacyjno-sportowe z basenem olimpijskim w Olsztynie, Uniwersyteckie Centrum Sportowe UKM w Toruniu, centrum sportowo-kulturalne z halą sportową i pływalnią w Olecku czy gminna hala sportowa Moszczenicy i wiele innych” – powiedziała podczas uroczystości Danuta Burzyńska, redaktor naczelna magazynu Builder, patrona konkursu.

Ceremonia wręczenia wyróżnień odbyła się 26 listopada w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego podczas Gali Sportowej Polski. Statuetkę i tytuł  Budowniczy Polskiego Sportu w imieniu Mostostalu Warszawa odebrali: Janusz Stanaszek – Dyrektor Oddziału Południowego oraz Jacek Mglej – Dyrektor Kontraktu budowy Kraków Areny i Rafał Kuraj – Dyrektor Kontraktu budowy Stadionu Miejskiego w Tychach. 

Konkurs Budowniczy Polskiego Sportu został objęty honorowym patronatem marszałków województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.