Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal najlepszym pracodawcą spośród firm budowlanych

21 października 2009

W konkursie „Pracodawca godny zaufania” organizowanym przez Krajową Izbę Gospodarczą naszą firmę, w kategorii firm budowlanych, oceniono najwyżej.

Jego wyniki ogłoszono wczoraj w siedzibie organizatora. Nagrodę dla Mostostalu Warszawa odebrał Wojciech Gawlak, Dyrektor Biura Kadr. W swoim przemówieniu podkreślił, że to dzięki zaangażowaniu pracowników Mostostalu w budowę pozycji rynkowej firma może oferować im szereg dodatkowych świadczeń: socjalnych, programów umożliwiających podnoszenie kwalifikacji i wielu innych.

W tym roku odbyła się I edycja konkursu. Z trzech wybranych przez KIG branż: sieci handlowe, dystrybutorzy farmaceutyczni i firmy budowlane spośród każdej oceniono 10 największych przedsiębiorstw i wybrano po jednym laureacie. Punkty przyznawano w następujących kategoriach: programy socjalne skierowane do załogi, w tym programy z zakresu profilaktyki zdrowotnej; pomoc dla pracowników i ich bliskich, którzy znaleźli się w ciężkiej sytuacji materialnej; programy umożliwiające podnoszenie kwalifikacji pracownikom; warunki pracy dla młodych matek; awans wewnętrzny; monitoring przestrzegania praw pracowniczych; dotychczas zdobyte wyróżnienia i nagrody za działania na rzecz pracowników.