Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal nagrodzony Kryształową Cegłą

08 grudnia 2012

Blok operacyjny przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie został uznany za najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej. Kryształowa Cegła nie po raz pierwszy znalazła się w posiadaniu Mostostalu Warszawa.

Konkurs o Kryształową Cegłę jest największym, najbardziej reprezentatywnym i najszerszym przeglądem inwestycji budowlanych w przygranicznych regionach wschodniej granicy UE. Jego głównym celem jest pobudzanie aktywności ekonomicznej, gospodarczej i obywatelskiej regionów Europy Wschodniej poprzez promowanie i dokumentowanie działań w zakresie rozwoju regionalnej infrastruktury, budownictwa i architektury.

Tegoroczny finał konkursu odbył się 7 grudnia w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W obecności przedstawicieli władz rządowych, samorządowych, władz akademickich i świata budowlanego Polski, Białorusi i Ukrainy. Organizator - Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin - przyznał ponad czterdzieści prestiżowych statuetek oraz wyróżnień.

Blok operacyjny przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie otrzymał II miejsce w konkursie „Dom 2012” w kategorii: Obiekty Użyteczności Publicznej.
Za realizację inwestycji odpowiadał Oddział Lublin Mostostalu Warszawa.

Nagrodzona inwestycja składa się z 12 sal operacyjnych oraz gotowego przyjąć 21 pacjentów Oddziału Intensywnej Terapii. Sześciokondygnacyjny budynek spełnia wszystkie aktualne wytyczne Ministerstwa Zdrowia.

Więcej informacji:
Blok operacyjny w Lublinie

Otrzymane wyróżnienie to kolejna „Kryształowa Cegła” dla Mostostalu Warszawa. W 2010 r. otrzymaliśmy I nagrodę w kategorii Obiekty Sportowo – Rekreacyjne za Wielozadaniową Krytą Pływalnię i Salę Gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 23 w Lublinie oraz I miejsce w 2011 r. za Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach w tej samej kategorii.