Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal godny zaufania

12 października 2011

Mostostal Warszawa został laureatem III Edycji Konkursu o tytuł PRACODAWCA GODNY ZAUFANIA w kategorii Przemysł ciężki.

Ogłoszenie wyników konkursu o tytuł Pracodawca Godny Zaufania odbyło 3 października w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. W imieniu Mostostalu Warszawa nagrodę odebrał Jacek Szymanek, dyrektor Biura Personalnego. 

Celem organizowanego już po raz trzeci przedsięwzięcia jest wyróżnienie dużych krajowych firm, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania.Każda edycja poświęcona jest przedsiębiorcom z innych sektorów rynku.W tegorocznej oceniano branże: paliwo-energetyczną, przemysł ciężki i producentów spożywczych. Oprócz Mostostalu Warszawa wśród docenionych firm znalazły się: PKN Orlen SA oraz Żywiec Zdrój SA. 

Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe. Jak podkreślała kapituła większość spółek, które nadesłały wypełnione ankiety, stosuje interesujące, przemyślane i korzystne dla załogi rozwiązania z zakresu polityki socjalnej. 
Obserwując kolejne edycje Konkursu Pracodawca Godny Zaufania z zadowoleniem obserwuję, że coraz więcej polskich przedsiębiorstw dostrzega korzyści z prowadzenia odpowiedzialnej polityki pracowniczej, która nie tylko wpływa pozytywnie na relacje wewnątrz przedsiębiorstwa, ale przynosi także realne efekty ekonomiczne – mówił Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, wiceprezes Eurochambres.
W skład kapituły weszli przedstawiciele znanych i cenionych instytucji, między innymi: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości czy Instytut Nauk Ekonomicznych PAN. Jury przyznało także dwie nagrody dziennikarskie oraz nagrodę pod patronatem Minister Elżbiety Radziszewskiej.

Warto przy tej okazji dodać, że Mostostal Warszawa był również laureatem I edycji konkursu Pracodawca Godny Zaufania w kategorii Budownictwo.

Mostostal najlepszym pracodawcą z pośród firm budowlanych