Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal dokona przebudowy wiaduktu kolejowego

30 stycznia 2008

Mostostal Warszawa SA 25 stycznia pozyskał od Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury Sp. z o.o. kontrakt na przebudowę wiaduktu kolejowego w Warszawie. Znajduje się on na odcinku Warszawa Wschodnia – Legionowo. Inwestycja realizowana będzie w ramach projektu:„Modernizacja linii kolejowej E-65, odcinek Warszawa – Gdynia, Etap II w Polsce”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Mostostal za wykonanie zadania otrzyma 6,32 mln Euro (netto). Prace rozpoczną się w czerwcu tego roku i potrwają do końca lipca 2009.

Budowa wiaduktu znajdującego się nad al. Solidarności i ul. Radzymińską podzielona została na dwa etapy. Takie rozwiązanie umożliwi utrzymanie ruchu pociągów odbywającego się na wiadukcie w trakcie prowadzonych prac. Konstrukcja nośna obiektu to praktycznie dwa oddzielne elementy. Kiedy jeden z nich zostanie zdemontowany a następnie odbudowany, wtedy drugi nadal będzie czynny dla ruchu pociągów relacji Warszawa-Gdańsk. Po zakończeniu budowy połowy wiaduktu ruch ze starej części przeniesiony zostanie na wyremontowaną.

Konstrukcja nośna nowego wiaduktu zostanie wzmocniona, ponieważ zlikwidowane zostaną podpory pośrednie i opierać się on będzie tylko na przyczółkach.

Konstrukcja nośna nowego wiaduktu zostanie wzmocniona, ponieważ zlikwidowane zostaną podpory pośrednie, a całość jej posadowiona opierać się będzie tylko na przyczółkach .