Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal dla nauki

10 sierpnia 2009

Wybudujemy Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką w stolicy województwa śląskiego. Zleceniodawcą kontraktu jest Uniwersytet Śląski wraz z Akademią Ekonomiczną w Katowicach.


Zlecenie pozyskał krakowski oddział Mostostalu Warszawa. Uroczyste podpisanie umowy odbyło się 7 sierpnia. Naszą firmę reprezentowali prezes Jarosław Popiołek oraz Jerzy Binkiewicz, Członek zarządu, dyrektor ds. rozwoju – budownictwo. Z ramienia uczelni dokument podpisali prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, Rektor Uniwersytetu Śląskiego i prof. dr hab. Jan Pyka, Rektor Akademii Ekonomicznej.

Zadanie polegać będzie na budowie gmachu składającego się z dwóch prostokątnych brył. Większej, 3 kondygnacyjnej o wymiarach 63,75m na 46,25m oraz nadbudowanej na niej mniejszej – 48,75m na 16,25m, również 3 poziomowej. Na parterze znajdzie się holl główny, do którego przylegać będą czytelnie i wypożyczalnie, sala konferencyjna na ok. 90 osób, sala dydaktyczna na ok. 30 osób, kawiarnia i pomieszczenia towarzyszące. Dwa piętra przeznaczone zostały na księgozbiory, czytelnie główne i specjalistyczne oraz pomieszczenia dla bibliotekarzy i pracowników zaplecza administracyjnego. W mniejszej części budynku na III piętrze zaplanowano pomieszczenia dla pracowników działu gromadzenia i opracowania zbiorów, a na IV i V pomieszczenia zbiorów nietypowych i zbiorów chronionych.

W nowym obiekcie będzie można zgromadzić w sumie około 1,8 mln woluminów. Biblioteka udostępniać będzie zbiory w formie tradycyjnej oraz cyfrowej.

Realizacja kontraktu potrwa 30 miesięcy, a jego wartość netto to 43,43 mln złotych.