Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal dla edukacji

11 października 2011

Toruń, Kraków, Łódź, Białystok to tylko niektóre miasta, w których realizujemy obiekty przeznaczone na cele dydaktyczne. Kilka z nich właśnie zakończyliśmy, inne nabrały tempa.

Instytut Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wspiął się na światowy poziom – takie słowa padały podczas uroczystego otwarcia Centrum Optyki Kwantowej w Toruniu, które odbyło się ostatniego dnia września br. Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej zyskał jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków badań z zakresu optyki kwantowej i spektroskopii nanostruktur. Budowa gmachu wartego około 11 mln zł trwała blisko dwa lata. 

Nie minął tydzień a ponownie spotkaliśmy się z inwestorem. Wraz z inauguracją roku akademickiego 2011/2012 oficjalnie oddaliśmy do użytku nowy budynek UMK – Collegium Humanisticum. Długo wyczekiwana przez uczelnię inwestycja stanie się siedzibą wszystkich jednostek prowadzących kierunki humanistyczne. Kosztująca prawie 80 mln zł pierwsza część planowanego kompleksu - około 17 tys. m² powierzchni z biblioteką, aulą na ponad 300 miejsc, 27 salami wykładowymi i seminaryjnymi, dziewięcioma salami komputerowymi, 130 pokojami pracowników naukowych - jest od dziś nowym domem dla historyków i neofilologów. Już teraz będą z niej korzystać także pedagodzy, politolodzy czy dziennikarze – mówił o obiekcie prof. Andrzej Radzimiński, rektor uniwersytetu.

Zaledwie trzy dni później - 6 października, uczestniczyliśmy w oficjalnym otwarciu budynku Centrum Nowych Mediów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Pomysł wybudowania nowoczesnego, wartego około 30 mln zł, obiektu zrodziła szybko zmieniająca się technika filmowa i konieczność dostosowywania standardów nauczania do poziomu ogólnoświatowego. Ukończone w niecałe dwa lata centrum ma na celu zastosowanie innowacyjnych form nauczania związanych z nowymi technologiami produkcji filmów.

Wczoraj podpisaliśmy akt erekcyjny na budowie kampusu uniwersytetu białostockiego. Zgodnie z harmonogramem prac, studenci skorzystają z niego już w drugiej połowie 2013 roku. Nowoczesny kampus jest największą inwestycją w historii uczelni. Całkowity jej koszt wynosi około 250 mln zł.

Już niebawem, 14 października, odbędzie się również uroczyste otwarcie nowego budynku Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Na obejmującej ponad 3450 m² powierzchni zlokalizowane zostaną pomieszczenia dydaktyczne i pracownicze Instytutu Techniki, Fizyki, Biologii oraz Katedry Informatyki i Metod Komputerowych. Kontrakt wart około 34 mln zł realizowaliśmy od czerwca 2010 roku. To także największa z dotychczasowych inwestycji UP.