Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Modernizacja roku: głosujmy na Centrum Kreatywności Targowa!

04 lipca 2017

Modernizacja Roku 2016 to prestiżowy konkurs organizowany pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Wybudowane przez Mostostal Warszawa Centrum Kreatywności Targowa walczy w nim o nagrodę główną jury. Konkursowi towarzyszy również plebiscyt, w którym internauci wybierają najlepsze modernizacje w Polsce.

Wyniki XXI edycji konkursu Modernizacja Roku poznamy w sierpniu podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim. W ubiegłym roku w finale konkursu znalazł się zrewitalizowany przez Mostostal Warszawa Kanał Elbląski. Podobnie jak poprzednio, niezależnie od werdyktu komisji konkursowej, wybór najlepszych modernizacji i nowych obiektów w Polsce zależy również od internautów. Konkursowi towarzyszy Plebiscyt Modernizacja Roku. W tym głosowaniu internetowym, w kategorii zabytki, udział bierze znajdujące się w sąsiedztwie bazaru Różyckiego na Warszawskiej Pradze Północ – Centrum Kreatywności Targowa. 

Ponure, walące się kamienice, Mostostal Warszawa przemienił w nowoczesne centrum rozwijania innowacyjnych pomysłów. Na3,2 tys. metrach kwadratowych znajdują się biura, sale konferencyjne, wystawiennicze oraz punkty doradcze. Prace przy ul. Targowej 56 trwały dwa lata i obejmowały rewitalizację istniejącego frontowego budynku i oficyny północnej oraz wybudowanie trzykondygnacyjnego południowego skrzydła. Budynek główny mieszczący się od strony ulicy Targowej wraz z oficyną północną wpisane są do rejestru zabytków. Dlatego zakres przeprowadzonych robót renowacyjnych był olbrzymi. Mostostal Warszawa odbudował kamienice, od piwnic po dach i przystosował te przestrzenie do potrzeb usługowo-biurowych. Z kolei w miejsce dwukondygnacyjnej oficyny południowej powstało nowe skrzydło, wyższe o jedno piętro. Wszystkie budynki są ze sobą połączone tak, aby umożliwić swobodne przemieszczanie się. Dodatkowo Centrum posiada wewnętrzny zadaszony dziedziniec z przeszkleniem.

Centrum Kreatywności Targowa jest jednym z pierwszych projektów, które Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta zlecił w ramach rewitalizacji prawobrzeżnej części Warszawy.

Głosy na Centrum Kreatywności Targowa można oddawać poprzez stronę konkursu Modernizacja Roku.

Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć obiektu na Instagram Mostostal Warszawa!