Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Michel Platini na budowie Mostostalu

27 lipca 2009

Prezydent UEFA 27 lipca podczas konferencji prasowej, która odbyła się na placu budowy wrocławskiego stadionu wyraził swoje zadowolenie ze stopnia zaawansowania realizacji areny.

Przed wizytą na wrocławskich Maślicach Michel Platini udał się do miejskiego urzędu, gdzie Prezydent Wrocławia przedstawił mu plany i zaawansowanie realizacji wrocławskich inwestycji na Euro 2012. Po spotkaniu w siedzibie miasta panowie udali się na konferencję prasową zorganizowaną na terenie budowanego stadionu miejskiego, podczas której Michel Platini m.in. pochwalił Wrocław i inne miasta za zaangażowanie i postępy w pracach nad przygotowaniami do Mistrzostw. Poinformował również, że decyzja kto zorganizuje półfinały zapadnie do lutego przyszłego roku, po ocenie przygotowań na Ukrainie i ostatecznym wyborze miast gospodarzy w grudniu tego roku. Na koniec Platini wręczył Prezydentowi Wrocławia pamiątkowy proporczyk UEFA potwierdzając, że Wrocław będzie gospodarzem UEFA EURO 2012.

Michel Platini przyleciał do Wrocławia w niedzielę wieczorem. Z tej okazji w mieście przygotowano specjalne widowisko – fontannę multimedialną przy wrocławskiej Pergoli. Pokaz swoją tematyką nawiązywał do piłkarskich mistrzostw Europy. Prezentację obejrzeli goście specjalni i wrocławianie.